Національна академія наук України Київський університет права

Представники Київського університету права НАН України на VI міжнародній школі молодих вчених – юристів “Держава в трансформаційному світі” ( Російська Федерація, м.Москва )

2 Червня, 2011

     Розвиток юридичної освіти та науки безпосередньо пов’язаний з активною формою спілкування та обговорення наукових та освітянських проектів в рамках конференцій, семінарів і доповідей. Тому з 26-28 травня 2011 року в м. Москва під патронатом Інституту законодавства та порівняльного правознавства при Уряді Російської Федерації проводилась VІ Міжнародна школа молодих вчених – юристів. Цей наукових захід, що проводиться в Російській Федерації щорічно, об’єднує представників юридичної науки і практики в єдиному прагненні дослідити проблеми та перспективи розвитку державно-правових явищ в умовах трансформації суспільних відносин та глобалізації. У вітальному слові Директор Інституту законодавства та порівняльного правознавства при Уряді Російської Федерації, д-р юрид. наук, проф. Хабриєва Т. Я. справедливо наголосила на принциповому значенні таких наукових заходів, що надають змогу обговорити та виробити шляхи вдосконалення держави та права як засобів управління суспільством. У своєму виступі почесний ректор Київського університету права НАН України, д-р юрид. наук, академік НАН України Ю. С. Шемшученко наголосив на тому, що на сьогодні розвиток юридичної освіти має здійснюватись лише у поєднанні з юридичною наукою, що надасть змогу забезпечити академічність підготовки фахівців в сфері права.  

     В роботі міжнародної школи взяли участь представники більше 40 країн світу, провідні вчені, практики та освітяни в сфері юриспруденції віком до 35 років. Від імені Київського університету права НАН України участь в роботі міжнародної школи взяв в.о. зав. кафедри теорії та історії держави і права, канд. юрид. наук, доцент Т. О. Дідич. Традиційно робота конференції була поділена на два етапи – пленарне засідання та секційний етап, що складався з ряду тематичних напрямків (круглих столів, тренінгів тощо). Секційна робота характеризувалась активним обговоренням доповідей, виробленням практичних рекомендацій щодо вдосконалення державного управління, правового регулювання, подолання проблем розбудови державності в умовах глобалізації. За результатом проголошення та обговорення доповіді Дідича Т. О. на тему: «Правотворення в умовах глобалізації суспільства» було відзначено доповідача сертифікатом міжнародної школи.

     Окрім плідної наукової роботи міжнародної школи московські колеги запропонували цікаву культурну програму та організацію дозвілля, що надало змогу ознайомитись з культурною спадщиною м. Москви. Організація та робота міжнародної школи залишила незабутні позитивні враження в її учасників. Тепла і дружня атмосфера конференції сприяла консолідації науковців та співпраці навчальних закладів і правових шкіл.