Представники студентського самоврядування КУП НАН України взяли участь у роботі правничих шкіл з питань функціонування студентського самоврядування

17 Лютого, 2011

1-6 лютого 2011 року на туристичній базі «Едельвейс» (Закарпаття) відбулося проведення Всеукраїнської зимової правничої школи «Шлях до успіху молодого юриста» за підтримки Міністерства юстиції України, Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, Фундації юридичних клінік України, Школи Європейського права та арбітражу, а також багатьох відомих юридичних та адвокатських компаній України.

Дана школа є унікальною, адже студенти-юристи змогли не лише прослухати серію практичних та теоретичних майстер-класів, а й відвідати цікаві ексурсії Закарпаттям. Серед учасників заходу були представники ELSA та Асоціації студентського самоврядування, саме з ініціативи яких була проведена презентація схем органів студентського самоврядування кожного із вишів – учасників.

У рамках Всеукраїнської зимової правничої школи взяло участь 100 найкращих студентів-правників з різних вишів України, зокрема з Донецького національного університету, Національного університету “Юридична академія України імені  Ярослава Мудрого”, Київського інституту міжнародних відносин, Кримського юридичного інституту Одеського державного університету внутрішніх справ, Одеської національної морської академії та інших.

Необхідно відзначити лекторів, які надали методичну допомогу та провели значну кількість практичних, теоретичних семінарів з слухачами правничої школи,  зокрема:

·        Кривка Володимир – голова Міжгірського районного суду Закарпатської області;

·        Лазур Ярослав – директор Центру законотворчості при юридичному факультеті Ужгородського національного університету;

·        Пазина Ростислав – керівник юридичної фірми «Колегіум»;

·        Гусейнова Регіна та Трощинська Тетяна – тренери з публічної та телевізійної комунікації тренінгової групи «СОВА-2»;

·        Свєнтицький Володимир – виконавчий директор «Фундації юридичних клінік України»;

·        Калінська Ірина – керуючий партнер ЮАФ «Чернявський, Калінська та партнери»;

·        Деледивка Сергій – партнер юридичної фірми «Юстем»;

·        Очкольда Микола – керуючий партнер юридичної фірми «Легітімус»;

·        Монтян Тетяна – адвокат;

·        Бутенко Андрій – декан юридичного факультету Європейського університету.

Почесним для всіх учасників був виступ Першого віце-спікера Верховної Ради України – Миколи Томенка, який провів декілька майстер-класів, а також презентував студентам «Методичні рекомендації з впровадження норм Закону України «Про вищу освіту» щодо студентського самоврядування». Він зазначив, що питання про роль органів студентського самоврядування, а також прийняття нового Закону України «Про вищу освіту» є досить актуальними та важливими для усіх вишів України.

За дорученням ректора, професора, Заслуженого юриста України Бошицького Ю.Л., на даний захід було делеговано студентку 2 курсу, голову комітету інформації студентського самоврядування, радника ректора, Плавинську Марту, яка за кошти університету змогла взяти участь у Всеукраїнській зимовій правничій школі «Шлях до успіху молодого юриста».

Учасники зимової школи значно підвищили рівень своїх професійних знань та навичок молодого юриста, отримали унікальний досвід, а також обмінялися контактною інформацією для подальшої співпраці.

Дмитро Навроцький, студент 3 курсу, секретар студентського самоврядування КУП НАН України взяв участь у роботі  Всеукраїнського семінару-наради органів студентського самоврядування, організаторами якої був Національний союз студентів, який очолює Анатолій Ігнатович. Цей захід проходив 4 – 6 лютого у с.м.т. Славське Львівської області. На семінарі-нараді були присутні представники з різних міст України: Київ, Тернопіль, Кіровоград, Харків, Одеса, Івано-Франківськ та інші.

Під час цього заходу учасники семінару презентували моделі студентських само врядувань вишів. Обговорювалися нагальні проблеми студентського життя (питання навчання, дозвілля, організаційних питань роботи студентського самоврядування).

Дякуємо адміністрації нашого університету за можливість безкоштовно взяти участь в даних заходах, адже студенти мали нагоду не тільки поповнити свої знання та напрацювати нові, цікаві контакти, а й весело провести час.

Інформацію підготували:

Марта Плавинська,