Представники студентського самоврядування КУП НАНУ взяли участь у ІІ Всеукраїнській нараді керівників органів студентського самоврядування вишів України

3 Березня, 2012

За дорученням ректора, професора, Заслуженого юриста України Ю.Бошицького було делеговано для участі у роботі ІІ Всеукраїнської наради керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України «Роль органів студентського самоврядування у процесах модернізації системи вищої освіти» студентів ІІІ курсу: Кухаренко Ольгу, заступника голови комітету інформації КУП НАНУ, Кабулова Рустама, члена комітету інформації. Захід  проходив на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова у місті Миколаєві.
     Організаторами наради виступило Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Всеукраїнська студентська рада та Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. У рамках даного заходу були присутні понад 70 студентів з різних куточків України. Метою проведення наради було обмін досвідом між студентськими лідерами і напрацювання пропозицій щодо подальшого розвитку студентського самоврядування та реалізація положень Болонського процесу в навальних закладах України.

Модератором наради було обрано Анастасію Сабову, т.в.о. голови Всеукраїнської студентської ради. Під час проведення засідання студенти мали можливість обговорити поточні плани діяльності Всеукраїнської студентської ради та більш детально дізнатися про співпрацю з Асоціацією випускників малої академії наук України.
     Учасників наради зацікавила презентація студентського парламенту КУП НАНУ. Основним питанням, яке обговорювали на зустрічі учасники заходу, був законопроект «Про вищу освіту», під час обговорення якого відбувалася жвава дискусія, присутні активно надавали свої пропозиції.

Результати обговорення даного законопроекту та пропозиції учасники нарадинадіслали до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту:
1.    Надати рівне право особам, що навчаються брати участь у студентському самоврядуванні;
2.    Збільшити представництво студентів у складі Вченої Ради та зборах трудового колективу  до 20%;
3.    Надати право вето на рішення Вченої Ради, які стосуються студентських питань;
4.    Збільшити фінансування органів студентського самоврядування до 1% від спеціального фонду вищих навчальних закладів;
5.    Виділити фінансування на наукові товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених у розмірі 0,5% від спеціального фонду ВНЗ;
6.    Розробити зміни до Бюджетного Кодексу щодо окремої статті видатків ВНЗ на студентське самоврядування.
     Висловлюємо щиру подяку ректору Юрію Ладиславовичу Бошицькому за надану можливість взяти участь у даній нараді студентства за кошти університету.

Інформацію підготувала
заступник голови комітету інформації