Представниці КУП НАНУ прийняли участь у засіданні на базі Київської обласної військової адміністрації

6 Червня, 2024

Співпраця науки, освіти та органів місцевого самоврядування в різних напрямках завжди приносить позитивні результати. І особливо гостро постала така співпраця сьогодні, у воєнний час, коли значна кількість громадян потребує державної підтримки, яку саме і може надати місцева влада. Так, з метою напрацювання пропозицій щодо пріоритетних проєктів розвитку Київського регіону 4 червня 2024 року на базі Київської обласної військової адміністрації та за головування заступниці голови Київської обласної державної адміністрації Лесі Карнаух було проведено нараду жінок-підприємниць та освітян регіону.

Провідною темою зустрічі стало надання допомоги ветеранам війни під час їх адаптації до мирного життя в галузі освіти та навчання, юридичної допомоги, банківського кредитування, працевлаштування та, врешті, безбар’єрного доступу до послуг.

Присутні на зустрічі представниці бізнес спільноти, освітяни, науковці, медики та волонтери констатували наявну проблему: за 10 років війни, що її розв’язала рф проти України, з’явилась велика кількість ветеранів, а тому сьогодні суспільство та держава вже не можуть їх ігнорувати, не мають права не помічати, не допомагати вирішувати їх соціальні проблеми, не допомагати здобути освіту та в цілому реабілітуватися. Нажаль, фактично допомога держави ветеранам і воїнам залишається на дуже низькому рівні. І це треба виправляти ще «вчора», щоб не отримати надскладну проблему з жахливими наслідками завтра.

Від Київського університету права НАН України на засіданні були присутні: доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Оксана Хорватова та доцент кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н., доцент Наталія Веселовська, які в рамках профорієнтаційної роботи розповіли про можливості навчання ветеранів війни в КУП НАНУ, пільги для родин військовослужбовців та запросили всіх присутніх завітати до Київського університету права НАН України для обговорення конкретних ініціатив і налагодження співпраці в освітній, науковій та профорієнтаційній сферах.

Прес-Центр КУП НАНУ