Презентація книг Станіслава Аржевітіна в КУП НАНУ

7 Жовтня, 2023

5 жовтня в Київському університеті права Національної академії наук України на запрошення ректора університету, Юрія Бошицького, відбулась  зустріч з відомим банкіром, політиком, депутатом двох скликань, меценатом і краєзнавцем та надзвичайно цікавою людиною Станіславом Михайловичем Аржевітіним, під час якої студенти та співробітники університету змогли ознайомитися з новими книгами з циклу видань про закарпатське село Колочава та історію одного з найкрасивіших регіонів України – мальовничого Закарпаття.

Автором та видавцем цих великих за обсягом та унікальних за змістом видань є Станіслав Аржевітін. Під час презентації автор розповів про свої життєві принципи, плани та проєкти, поділився  рецептами успішного банкіра й політика, порадив майбутнім юристам не втрачати часу даремно, працювати над собою, займатися улюбленою справою і не забувати про спорт.

Станіслав Михайлович передав свої нові книги до Наукової бібліотеки КУП НАНУ, де вже зібрана колекція попередніх видань автора про шкільництво Закарпаття і Колочави зокрема, розвиток релігійних осередків, про історію села, державні утворення та розвиток  Закарпаття на початку минулого століття та в далекому минулому України. В цих книґах відчувається безмежна любов Станіслава Михайловича до рідного краю, бажання поділитися своїми почуттями й знаннями з читачами та передати часточку своєї любові до України і своєї малої Батьківщини – закарпатського села Колочава.

Книги були також подаровані студентам – учасникам  міні-вікторини, яку провів професор Аржевітін вже як фаховий економіст і банкір.

Але найбільш захопливим для усіх присутніх стала можливість доторкнутися до експонатів музею Асоціації українських банків, головою якої є Станіслав Михайлович.

Унікальна нагода потримати в руках справжню першу гривню, старовинні монети з викарбуваними українським тризубом та іменем Ярослава Мудрого, банкноти та кредитні білети часів Української народної республіки та Західно-української народної республіки стала непересічною подією, що знову нагадала усім нам про витоки української держави та її тисячолітню історію.

Зустріч зі Станіславом Аржевітіним стала початком відновлення проєкту, започаткованого багато років тому ректором КУП НАНУ, але перерваним через війну: «Діалоги з відомими особистостями для студентської молоді».

Сподіваємося на продовження таких цікавих та корисних розмов зі Станіславом Аржевітіним, а також з іншими видатними особистостями сучасної України та зарубіжних країн.

Прес-Центр КУП НАНУ