Презентація книги “Європейське серце прав людини”, Відень (Австрія)

1 Грудня, 2015

Наприкінці листопада 2015 року у Будинку Європейського Союзу у місті Відень, (Австрія) відбулася презентація книги “Європейське серце прав людини”, яка була видана Київським університетом НАН України, спільно з Європейським Інститутом Омбудсмана та Союзом юристів України.
     Книга презентована  до 25 річниці з дня заснування Європейського Інституту  Омбудсмана та присвячена  актуальним проблемам захисту прав людини у такий скрутний для країн час, де також досліджується ґенеза Європейського Інституту, його вплив на формування і розвиток системи національних інститутів захисту прав людини в країнах Європи на основі міжнародних стандартів прав людини.

Видання надруковане в Україні чотирма робочими мовами ЄІО (німецькою, англійською, іспанською та російською) і містить статті майже 40 авторів – державних діячів, науковців, викладачів з різних країн Європи та інших регіонів світу, Китай,  Японія і.т.д..
     Враховуючи, що презентація книги “Європейське серце прав людини” мала широкий відголос, а також, проходила в Будинку Європейського Союзу, то до цього заходу була прикута велика увага та інтерес засобів масової інформації.
     З вітальним словом до всіх присутніх звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький, який підкреслив важливість та  актуальність  проблематики, на яку звертається увага через призму захисту прав людини., та зазначив, що видання буде надзвичайно корисним не лише для вчених та політиків, але і для студентів та аспірантів, та всіх, хто цікавиться проблемами та механізмами захисту прав людини на міжнародному, національному та місцевому рівні.

У заході  взяли участь  широке коло людей, які сприяли створенню та роботі  Інституту Омбудсмана, а саме: Генеральний секретар Європейського Інституту Омбудсмана, Джозеф Зігел, який є давнім партнером університету, Перший  Омбудсман України, Заступник Голови Союзу юристів України, Почесний доктор Київського університету права НАН України Ніна Карпачова, депутати Європарламенту і парламенту Австрії, голова Австрійського парламенту Карлхайнц Копф, Президент Європейського Інституту Омбудсмана Дітер Бургард, Омбудсмани країн Європи, представники міжнародних організацій, офісу Верховного комісара ООН з прав людини у Відні, Міжнародного інституту Омбудсмана, європейських університетів та дипломатичних місій, акредитованих у Відні.

Наприкінці урочистостей, професор Ю.Бошицький  запропонував оргкомітету провести презентацію книги “Європейське серце прав людини” ще й в Україні, на базі Київського університету права НАН України та у його філіях у місті Львові та Ужгроді. Дана пропозиція знайшла підтримку у організаторів та гостей заходу.

Прес-центр КУП НАНУ