Національна академія наук України Київський університет права

Про РТК

31 Січня, 2012

 
Привітання | План роботи | Положення про РТК

     Історія Ради трудового колективу КУП НАНУ починається в 2008 році, з моменту підписання Колективного договору на 2008-2010рр. Рада трудового колективу КУП НАНУ була створена відповідно до ст. 245 Кодексу законів про працю України від 10.12.71р. №322-VIII, де передбачено право працівників брати участь в управлінні підприємствами, установами, організаціями. Працівники мають право брати участь в управлінні підприємствами, установами, організаціями через загальні збори (конференції), ради трудових колективів, професійні спілки, які діють у трудових колективах, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи підприємства, установи, організації, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування.
     У різні роки її очолювали Мацегорін О.І., Юшина С.І. З грудня 2010 року РТК очолює Дей М.О.
До складу РТК входять:
Дей М.О. – голова РТК
Бойко В.О.  – проректор з адміністративно-господарської роботи, заступник Голови РТК;
Боценко І.І. – бухгалтер;
Бокоч І.М. – асистент кафедри кримінального права та процесу;
Кушнір Б.С. – завідувач відділення дистанційного навчання;
Ярошевська Т.Ю. – завідувач бібліотеки, секретар РТК;
      Представник від Рівненського інституту КУП НАН України – Шолудько Б.А.
     Необхідно наголосити на тому, що Рада трудового колективу – це виборний орган. Чинним законодавством не передбачені особливі вимоги до формування Ради трудового колективу. Тому до порядку обрання Ради трудового колективу застосовуються загальні правила обрання представницьких органів трудового колективу.
      Рада трудового колективу КУП НАНУ діє на основі:
–    додержання Конституції, законів України та інших нормативних актів;
–    поєднання інтересів своїх членів, колективу, держави та суспільства;
–    широкої участі працівників в управлінні університетом і регулюванні умов праці;
–    співпраці з профспілками та іншими громадськими організаціями, які в своїх статутах проголошують вирішення соціальних проблем працюючих;
–    єдності прав та обов’язків членів трудового колективу;
–    єдність інтересів членів трудового колективу та представників адміністрації університету у виконанні виробничих  завдань;
–    додержання трудової та виробничої дисципліни, охорони прав і законних інтересів кожного члена трудового колективу;
–    створення умов для участі кожного члена трудового колективу у здійсненні повноважень трудового колективу;
–    гласності та систематичної інформації членів трудового колективу про здійснення трудовим колективом належних йому повноважень.
     На засіданнях РТК постійно розглядаються питання виконання умов колективного договору, охорони праці, організації культурно-масової та спортивної роботи. Особлива увага приділяється контролю за дотриманням законодавства щодо умов оплати праці і матеріального стимулювання співробітників університету.
     Авторитет РТК значною мірою залежить від системи соціального партнерства та колективно-договірного регулювання соціально – економічних та трудових відносин між адміністрацією та РТК.
     В університеті діє колективний договір, завдяки якому співробітники отримують додаткові відпустки, доплати, пільги, працюють в кращих умовах праці.
РТК приділяє значну увагу питанням захисту духовних інтересів членів трудового колективу, розвитку культурно-масової та спортивної роботи.
     Співробітники мають змогу відвідувати культурні установи міста та приймати участь в екскурсіях вихідного дня.
     З метою пропаганди здорового способу життя в університеті щороку проводяться спартакіади та змагання з багатьох видів спорту.
     Слід відмітити, що адміністрація університету на ці цілі щорічно виділяє кошти із спеціального фонду оплати праці.