Проведено онлайн-зустріч представників юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України з практикуючим адвокатом
22 жовтня 2024 року відбулася онлайн-зустріч здобувачів, які проходять фахову практику в юридичній клініці «Фенікс» Київського університету права НАН України з юристкою, правозахисницею, практикуючим адвокатом Ксенією ПАНАСЮК.
Дану зустріч було організовано в рамках проведення регулярних зустрічей з юристами-практиками студенткою Альоною АНДРУЩЕНКО та завідувачем юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України, доктором філософії з права Миколою МАЛІЄМ. Юристку, правозахисницю, практикуючого адвоката Ксенію ПАНАСЮК ми запросили поділитись з нашими студентами практичним досвідом та виступити з доповіддю на тему “Стратегія судового захисту в період дії правового режиму воєнного стану”.
Очевидно, що доповідь на основі реальних практичних кейсів в сфері адвокатської діяльності шановної гості Ксенії ПАНАСЮК викликала неабияку зацікавленість з боку представників юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України.
Зазначимо, що у фокусі цієї доповіді був аналіз роботи правосуддя в умовах обмежень, які викликані введенням воєнного стану в Україні. Також мова йшла про ті стратегії захисту, які сьогодні реально можуть допомогти громадянам захистити свої конституційні права. Зазначимо, що ці питання стосуються не лише самого законодавства, але й адаптації представників судової системи до нових умов праці, зокрема, щодо доступу до правосуддя в дистанційному режимі, швидкості розгляду справ та можливості захистити своє право навіть в умовах війни.
Під час зустрічі з правозахисницею Ксенією ПАНАСЮК здобувачі вищої правничої освіти отримали не лише корисні поради, які допоможуть їм у професійній діяльності, але й глибше зрозуміли, як на практиці працюють механізми реалізації та захисту прав і свобод громадян України у сфері цивільного права в умовах дії правового режиму воєнного стану. Ксенія ПАНАСЮК поділилася практичними інструментами та реальними кейсами, які показали, як зміни правового режиму можуть вплинути на правові методи захисту інтересів громадян.
Безсумнівно, що проведення спільних зустрічей із досвідченими юристами, зокрема практикуючим адвокатом, надає нашим студентам унікальну можливість отримати цінний досвід безпосередньо від професіоналів. Завдяки таким заходам майбутні юристи здобувають не тільки теоретичні знання, але й важливі практичні навички, які допоможуть їм впевнено розвиватися у сфері права в епоху електронних технологій та сучасних викликів.
Прес-Центр КУП НАН України