Привітання професора КУП НАНУ із присудженням наукового ступня доктора наук

1 Травня, 2024

Київський університет права Національної академії наук України щиро вітає професора кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Пилипенка Володимира Пилиповича із присудженням наукового ступеня доктора наук спеціальністю 12.00.11 – «Міжнародне право».

Захист докторської дисертації на тему «Воєнні злочини за Римським статутом міжнародного кримінального суду: питання теорії та практики» нещодавно відбувся у спеціалізованій вченій раді Д 41.136.01 Міжнародного гуманітарного університету МОН України.

Актуальність теми наукового дослідження професора Пилипенка В.П. не викликає сумнівів, адже агресивна війна, яку рф розв’язала з 2014 року і веде проти України, уже забрала життя тисячі героїв – захисників і захисниць нашої Батьківщини, а також мирних громадян, змусила декілька мільйонів осіб залишити свої домівки, завдала збитків від зруйнованих внаслідок бойових дій будинків й об’єктів інфраструктури, підірвала економіку нашої держави, боляче вдаривши насамперед по незахищених верствах населення, вона супроводжується широкомасштабними і грубими порушеннями основоположних прав та свобод людини і громадянина на території всієї України. Агресія підриває сучасний міжнародний правопорядок, який ґрунтується на загальновизнаних принципах міжнародного права, Статуті ООН, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі та інших міжнародно-правових актах. Саме тому питання ратифікації Статуту Міжнародного кримінального суду і приведення у відповідність до нього та норм міжнародного гуманітарного, кримінального, кримінального процесуального законодавства, є вкрай важливим з точки зору збройної агресії рф проти України.

Бажаємо професору Пилипенку В.П. успіхів в подальшій науковій діяльності!