Ректор КУП НАН України взяв участь у Національному форумі: «Конституційна юстиція: виклики сьогодення та шляхи вирішення»
17 червня 2021 ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький взяв участь, на запрошення оргкомітету заходу, в Національному форумі з нагоди двадцять п’ятої річниці ухвалення Конституції України: «Конституційна юстиція: виклики сьогодення та шляхи вирішення». Організаторами цього Форуму виступили Світовий конгрес українських юристів, Національна академія правових наук України та асоціація суддів Конституційного Суду України.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Микола Оніщук, ректор Національної школи суддів України, доктор юридичних наук, президент Світового конгресу українських юристів, заслужений юрист України, який підкреслив важливість конституційної тематики в сучасному економічному, правовому та соціальному житті.
Під час заходу було обговорено актуальні питання підвищення ефективності діяльності Конституційного Суду України, удосконалення інституційних та процедурних практик. До роботи Форуму було залучено провідних та визнаних фахівців в галузі конституційного права, а за його результатами планується опублікувати збірку виступів учасників.
На важливість проблем розвитку конституційної юстиції в Україні вказав президент Європейської організації публічного права (EPLO), професор публічного права Афінського національного університету імені Іоанніса Каподистрія Спиридон Флогаітіс. Він також коротко поділився досвідом своєї країни з цього питання.
Перспективи вдосконалення законодавства, яке регулює діяльність Конституційного Суду України, окреслила у своєму виступі Ольга Совгиря, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України.
Робота форуму проходила у форматі панельних дискусій. Під час першої дискусії, яку модерував Микола Оніщук, із доповідями також виступили Дайнюс Жалімас, суддя Конституційного Суду Литовської Республіки, професор Вільнюського університету, доктор юридичних наук, професор, голова Всесвітньої конференції конституційного правосуддя («Конституційне правосуддя у відповідь на сучасні виклики верховенству права»), Олександр Водянніков, національний радник з юридичних питань Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Василь Лемак, суддя Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, член– кореспондент НАПрН України («Принципи поділу влади і роль судового конституційного контролю: світовий досвід і українські реалії»).
Другу сесію модерував Олександр Петришин, Федір Веніславський, народний депутат України, Представник Президента України в Конституційному Суді України, кандидат юридичних наук, доцент.
Виступ Спиридона Флогаітіса, президента Європейської організації публічного права (EPLО), професора публічного права Афінського національного університету імені Іоанніса Каподистрія, був конституційній розвиток Європейського Союзу.
Третя панельна дискусія була представлена Іваном Домбровським, Головою Конституційного Суду України (2006-2007). Професор Станіслав Шевчук, Голова Конституційного Суду України (2018-2019) у своєму виступі він розкривав питання нової доктрини захисту соціальних прав Конституційним Судом України у 2018-2021 рр.
Після завершення виступів основних доповідачів відбулася загальна дискусія за участю народних депутатів України, суддів різних країн, експертів Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія), адвокатів, провідних українських та іноземних науковців і фахівців у галузі конституційного права.
Під час спілкування ректора Юрія Бошицького налагоджено контакти з науковцями, суддями і запрошено їх до проведення майстер-класів в КУП НАНУ з темою сучасного конституціоналізму.
Прес-центр КУП НАНУ