Національна академія наук України Київський університет права

Ректор КУП НАН України взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Сучасні тенденції розвитку юридичної освіти»

15 Червня, 2015

     Ректор КУП НАН України взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Сучасні тенденції розвитку юридичної освіти», яка мала місце 12-13 червня 2015 року у м. Львові на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Важливо відзначити, що науково-практичний захід відбувся у рамках проекту USAID «Справедливе правосуддя» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства освіти і науки України.


     Метою міжнародної конференції було обговорення сучасного стану та тенденцій розвитку правничої освіти як в Україні, так і в іноземних країнах; ідентифікації можливих шляхів асиміляції цінного іноземного досвіду; погодження елементів процесу внутрішнього забезпечення якості правничої освіти.
     З вітальним словом до учасників конференції звернулася Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Романівна Совсун,зазначивши, що «ініціатива щодо реформування саме юридичної освіти є вкрай необхідною. Вона має свою специфіку, яка полягає у надзвичайній популярності та зростанні кількості новоутворених юридичних шкіл, які не завжди спроможні надавати якісний рівень знань. Відтак, сьогодні на часі – добре продумані зміни в освіті як результат спільного діалогу академічних спільнот».
     На заході були присутні керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон, професор Вільнюського університету Ідре Ісокайте, професор Правничої школи ім. Вашингтона та Лі Томас Спіді Райс, професор юридичного факультету Тюненбергського університету Бернд Хайнріх, асистент юридичного факультету Гумбольдського університету Дімітрі Кесслер, ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак, генеральний директор Всеукраїнської громадської організації «Українська Асоціація Маркетингу» Ірина Лилик, декани, заступники деканів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, які поділилися своїм досвідом та окреслили шляхи вирішення проблем правничої освіти.


     Глибоку суспільну значимість цього міжнародного науково-практичного заходу підкреслив ректор КУП НАНУ, Заслужений юрист України, професор Юрій Ладиславович Бошицький. У своїй доповіді на тему «Сучасні тенденції розвитку юридичної освіти та науки в умовах інтенсивного розвитку міжнародних відносин: на прикладі Київського університету права Національної академії наук України» ректор зосередив увагу на основних проблемах розвитку вищої юридичної освіти, які залишаються невирішеними на сьогоднішньому етапі, а також запропонував шляхи їх вирішення, для подальшого реформування вищої юридичної освіти, враховуючи досвід КУП НАНУ.
     Резюмуючи свій виступ, Юрій Ладиславович відзначив, що «аналіз основних аспектів реформування юридичної освіти України показав нагальну потребу в утвердженні гуманістичних особистих і соціальних вартостей, які слугуватимуть бар’єром ринковій експансії в освіту. Необхідною умовою формування освітнього європростору є подолання згубних звичок, збереження та відродження національних освітніх традицій. Звичайно, ми не можемо замикатися у власних традиціях, а, відповідно до викликів інформаційної цивілізації, повинні творити нові. Традиції, з одного боку, мають опиратися на цінності універсального порядку, які є спільними для європростору, а з іншого, – відновлювати та зберігати національні освітні цінності».
     Важливою частиною наукового диспуту було обговорення проекту документа «Національний стандарт правничої освіти за освітнім рівнем «Бакалавр»», з презентацією якого виступив професор Андрій Бойко.


     Обговорюючи стан і тенденції розвитку правничої освіти в Україні, учасники науково-практичного заходу визначили можливі шляхи впровадження стратегічного планування як інструменту формування довгострокового бачення розвитку правничих шкіл в умовах ринкової економіки та глобалізації.
     Провідні представники наукової спільноти України проаналізували питання впливу глобалізації та сучасних інформаційних технологій на зміст і якість правничої освіти й окреслили форми співпраці в умовах інтернаціоналізації вищої освіти.


     Безумовно, проведений захід активізує громадську думку і стане ще одним важливим кроком до побудови громадянського суспільства в правовій, демократичній Україні.