Ректор КУП НАНУ професор Юрій Бошицький – гість університету м. Сегед, Угорщина

7 Вересня, 2012

20-22 липня 2012 року ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький перебував на запрошення Аттіли Петерфалві, почесного доктора  КУП НАНУ,  президента Національного органу державної влади Угорщини з питань захисту даних та свободи інформації, Омбудсмену Угорського парламенту (1996 – 2008 роки) для участі в урочистостях, присвячених Дню незалежності Угорщини.
     Під час візиту до Угорщини професор Юрій Бошицький   провів переговори з керівництвом Сегедського університету, Угорщина, щодо підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та юридичним факультетом університету м. Сегед, Угорщина, який очолює декан, професор Сабо Імре.
     Співробітництво КУП НАНУ та угорського університету передбачатиме реалізацію таких напрямків як:
•    Обмін інформацією в області науково-дослідної, освітньої, методичної і культурної діяльності;
•    Обмін досвідом у напрямку навчання студентів, зокрема навчальними програмами та досвідом у використанні сучасних методик викладання;
•    Поширення інформації, результатів наукових досліджень, у тому числі через публікацію статей хорвацьких і українських науковців;
•    Академічний туризм, організація літніх мовних шкіл та інші акутальні напрямки міжнародної співпраці в освітній галузі.

Сегедський університет розпочав свою історію у 1872 році, коли король Франц Йосиф заснував в містечку Клуж-Напоці тогочасний навчальний заклад. Пізніше цей заклад було переведено до м. Сегед. На той час в університеті працювало вже 4 факультети: юридичний, медичний, математики і природних наук, факультет мистецтв, мов та історії. У 1962 році університету було присвоєно почесне ім’я поета Аттіли Йожефа. Одним з відомих випускників Сегедського університету є лауреат Нобелевської премії з фізіології і медицини, професор Альберт Сент-Дьйорді.
     Підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та юридичним факультетом університету м. Рієка, Республіка Хорватія, сприятиме поглибленню співпраці між Україною та Угорщиною в науково-освітній сфері та зробить свій внесок у забезпечення позитивного брендінгу КУП НАНУ в європейському освітньому просторі.

Матеріал підготувала завідувач відділу
 міжнародних зв’язків та грантів