Ректор КУП НАНУ з робочим візитом відвідав Інститут електронної фізики НАН України
Нещодавно ректор КУП НАН України професор Юрій Бошицький з робочим візитом відвідав Інститут електронної фізики НАН України де зустрівся і провів переговори з його керівником − доктором фізико-математичних наук Ганною Гомонай. Цей інститут є стратегічним партнером КУП НАНУ в місті Ужгороді і є одним з провідних інститутів НАН України на Західній Україні.
Історія Інституту веде початок ще з 1981 року, коли було створено Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН УРСР, яке об’єднало фахівців з атомної фізики та фізичної електроніки. Багато років цей потужний науковий заклад очолював академік Національної академії наук України Отто Шпеник, іменем якого нещодавно названо одну з вулиць обласного центру Закарпаття. Всі роки академік О. Шпеник, тісно підтримував і сприяв розвитку філії КУП НАНУ в Ужгороді.
Налагодження контактів з партнерами та освітянами м. Ужгороду є конче важливими для КУП НАНУ з позицій взаємовигідної співпраці в сфері юридичної освіти, науки та профорієнтаційної роботи на перспективу під час вступної компанії 2023 року.
А особливість співпраці КУП НАНУ з цим Інститутом полягає ще і у використанні на його базі приміщень, які передані університету для виконання науково освітньої діяльності в м. Ужгороді. Тож обговорили і можливості спільних освітніх проектів в умовах війни, окреслили можливості більш тісної взаємовигідної співпраці в науковій та культурологічній сфері у 2023 році.
Напрями цієї співпраці можуть бути дуже широкими, зокрема, це взаємодія щодо модернізації правничої науки у регіоні, підвищення правової інформованості населення щодо прав тимчасово переселених громадян, щодо захисту персональних даних, прав інтелектуальної власності, гуманітарної діяльності та ряд інших питань.
Також, враховуючи ту обставину, що в щоденній роботі Інститут стикається з різними питаннями правового характеру, які виникають в результаті переселення до Ужгороду через війну великої кількості наших громадян з багатьох регіонів України, то КУП НАНУ міг би сприяти Інституту в наданні правової допомоги силами своїх фахівців та силами університетської юридичної клініки.
Передали рекламну продукцію про КУП НАНУ, а також враховуючи важливість регіональної стратегії КУП НАНУ та профорієнтаційний аспект візиту ректора, наявний правовий, науково-технічний та кадровий потенціал КУП НАН України і Інституту електронної фізики НАН України, як структурних підрозділів Національної академії наук України, дана співпраця в Ужгороді буде ефективною.
Співпраця з Інститутом електронної фізики НАН України − це ще і потужна наукова площадка для дослідження правових питань, що стосуються сучасних аспектів ядерного законодавства, ядерного регулювання, транскордонного співробітництва, екологічної безпеки на західному кордоні України.
Зі свого боку пані директорка розповіла про основні напрямки міжнародної співпраці Інституту, нові виклики в час війни та передала для бібліотеки КУП НАН України збірник матеріалів Міжнародної ювілейної наукової конференції з нагоди 30-річчя Інституту. До речі, до святкування цієї події , в рамках партнерства, долучився і наш університет в особі керівника структурного підрозділу КУП НАНУ в м. Ужгород − Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи Мирослава Бухало.
Зустріч з директоркою Інституту електронної фізики НАН України пройшла в діловій та зацікавленій атмосфері.
В переговорах взяла участь також і Мирослава Бухало, керівниця ужгородської філії КУП НАНУ, яка і буде реалізовувати на практиці досягнуті домовленості ректора та керівника цього Інституту.
Прес-Центр КУП НАНУ