Ректор КУП НАНУ з відвідав музей ковальства з метою організації виставки в РІ КУП НАНУ
Нещодавно ректор КУП НАН України професор Юрій Бошицький перебуваючи з робочим візитом у структурному підрозділі КУП НАНУ в Рівному відвідав разом директором РІ КУП НАНУ Іваном Вєтровим давнього партнера нашого університету в культурологічній та благодійницькій сфері – пані Ніну Кроку, засновницю, власницю та директорку першого приватного музею кованих фігур.
Мета зустрічі – обговорити питання щодо організації та проведення в РІ КУП НАНУ, в рамках університетського проекту «КРОКИ ДО ПРЕКРАСНОГО», чергової виставки металевого мистецтва весною 2023 року.
Рівненський музей кованих фігур, знаходиться на території компанії «Рівнеметалкому», засновницею якої і є пані Ніна Крока. Спочатку вона зробила метал успішним бізнесом, а нині вже не перший рік перетворює його на справжнє золото людського таланту, який щедро дарують рівнянам митці-ковалі з усієї України.
Ця унікальна жінка має кредо – зі своєю творчою командою метал перетворювати в мистецтво. Вона організаторка фестивалю ковальства у Рівному “Металеве серце України”, результатом якого є алея кованих скульптур, що у парку “Лебединка”, поруч з Рівненським інститутом Київського університету права НАН України.
В унікальному музеї – виключно українські експонати, це більше сотні експонатів – найкращі творчі, робочі здобутки роботи видатних українських ковалів. Саме ці експонати були презентовані на різноманітних фестивалях.
Невеликі ковані вироби зберігаються у приміщенні музею, більш масивні вироби розташовані просто неба. Тут можна побачити цікаві канделябри, рицарські обладунки, унікальну філігранну скриню, кілька десятків різноманітних фігур з металу. В майстровитих руках коваля, шматок металу може перетворитися в виріб, який буде вражати фантазію багатьох поколінь.
Метал, це не тільки швелери, труби, куточки, іржа і бруд. В майстровитих руках коваля народжується виріб, чудо рук людських, у кузні з вогню з’являються мережива з квітів, феєричні герої і багато інших прекрасних речей.
Вхід РІ КУП НАНУ також прикрашає фігура «Феміда», яка була подарована інституту пані Крокою до 30-річчя Дня Незалежності України. Також у приміщенні інституту вже експонувалася виставка кованих фігур з цього музею.
Наші студенти, аспіранти, викладачі та іноземні гості неодноразово мали нагоду знайомитися з унікальними витворами ковальського мистецтва – роботами талановитих українських скульпторів по металу.
Який зв’язок між художнім ковальством та юриспруденцією? Дуже показовий. Кредо КУП НАН України – не тільки надавати глибокі знання в галузі права, але й виховувати висококультурну людину, естета та добре обізнаного в сфері мистецтва юриста. В цьому пані Ніна Крока дуже сильно і натхненно нам допомагає.
На цей раз Ніна Крока люб’язно познайомила з новими експонатами музею та погодилася, незважаючи на війну, провести виставку в Рівненському інституті КУП НАН України у 2023 році.
Прес-Центр КУП НАНУ