Національна академія наук України Київський університет права

Школа №1 імені В. Гренджі-Донського міста Тячів – новий партнер КУП НАН України

3 Травня, 2021

Нещодавно ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Бошицький в рамках профорієнтаційної роботи університету зустрівся і провів переговори з директором-Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені В. Гренджі-Донського Тячівської міської ради Закарпатської області Тетяною Стойка. Це найбільша школа міста, яке знаходиться в Закарпатті. Дану школу було рекомендовано КУП НАНУ для співпраці заступником губернатора Закарпатської ОДА паном Іштваном Петрушкою та Департаментом освіти і науки Закарпатської ОДА.


Під час зустрічі були обговорені питання про співробітництво в освітянській та профорієнтаційній сфері. Обговорилиі основні напрями співпраці. Це проведення та організації взаємовигідної партнерської роботи. Зокрема, запровадження в цій школі періодичних лекцій співробітниками КУП НАНУ для школярів старших класів з метою поширення серед них правових знань, популяризації юридичної освіти і науки.


Директор ознайомила ректора з матеріально технічною базою школи – бібліотекою, сучасними аудиторіями, спортивним залом тощо. Особливістю напрямку роботи даної школи є турбота про обдаровану і талановиту учнівську молодь, підтримка і розвиток індивідуальних здібностей дитини, її самовизначення, соціальної адаптації та культурного становлення.


Ректор КУП НАНУ запропонував допомогу в поповненні книжкового фонду бібліотеки школи літературою гуманітарного спрямування КУП НАНУ, а також для бібліотеки, директора школи та викладачів правознавства передав 4 томи фундаментального енциклопедичного видання «Юридична енциклопедія» в VI-ти томах. А також нову рекламну продукцію КУП НАНУ.

Домовились також залучати випускників даної школи до днів відкритих дверей КУП НАНУ в онлайн режимі. Перемовини пройшли конструктивно і зацікавлено.

В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу  КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та  транспортне  супроводження всіх зустрічей ректора  з місцевою владою та освітянами.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином, робота по профорієнтації в КУП НАНУ продовжується!

ВІЗИТІВКА МІСТА ТЯЧІВ

Тячів  місто районного підпорядкування, а з 1961 р, ще й районний центр Закарпатської області. Коли саме в Хустській котловині, на правому березі Тиси виник пра-Тячів, історики не знають. Перша письмова згадка про місто зустрічається в грамоті угорського короля Карла І (1329). Тут Тячів, як і сусідні Вишково, Хуст, Довге Поле і Сігет (сучасна Румунія) віднесений до королівських міст з наданням привілеїв. Грамота мала б сподобатися й сучасним тячівцям: за нею міщан звільняли від податків та грошових поборів на користь місцевих феодалів.

В 1551 р. населення міста одержало право вільно користуватися землею, випасати худобу у королівських лісах, ловити рибу, вести безмитну торгівлю.

Перший існуючий запис про герб міста історики датують 28 червня 1701 року.

28 червня 1991 року рішенням сесії міської ради, Тячеву повернено історичний герб. Тячівський район відомий своїми археологічними пам’ятками. Зокрема, на території села Руське Поле виявлено городище Капуна (VI-IV ст.до н.е.), Карпатські кургани (ІV-ІІІ ст.до н.е. – ІІІ ст. н.е.) та дуб віком понад 400 років.

Тячів  це маленьке містечко понад Тисою яких багато як з одного так і з іншого боку кордону, та воно наділене своєю особливою атмосферою. Найкрасивішими пам’ятками, окрім характерних для того періоду будиночків, є три церкви різних конфесій, розташовані одна поряд з іншою в центрі міста. Це реформаторський костел, греко-католицька церква й католицький собор. Окрім того в місці і околицях знаходяться чудові дерев’яні храми.



Прес-центр КУП НАНУ