Школа №3 Хустської міської ради Закарпатської області – новий партнер КУП НАН України
Нещодавно ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Бошицький в рамках профорієнтаційної роботи університету зустрівся і провів переговори з директором – Віталієм Рішко. Це найбільша спеціалізована школа І-ІII ступенів Хустської міської ради Закарпатської області. Дану школу було рекомендовано КУП НАНУ для співпраці заступником губернатора Закарпатської ОДА паном Іштваном Петрушкою та Департаментом освіти і науки Закарпатської ОДА.
Під час зустрічі В. Рішко розповів детальніше про навчальний заклад. Познайомив ректора КУП НАНУ з матеріально-технічною базою школи, сучасними аудиторіями, бібліотекою, лабораторіями, спортивним комплексом тощо. У школі нараховується 18 класів, у яких навчається понад 800 учнів. Головна мета школи – пошук, відбір, навчання, виховання і розвиток найбільш творчо обдарованих і здібних дітей, підготовка їх до вступу у вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Широко практикується захист творчих науково-пошукових робіт, заняття в комп’ютерних кабінетах, розвиваючі заняття з психологом, позакласна робота в Малій академії наук, студіях. Активно працює учнівський парламент та регулярно випускається шкільна газета.
Також були обговорені питання про співробітництво в освітянській та профорієнтаційній сфері. Обговорили і основні напрями співпраці. Це проведення та організації взаємовигідної партнерської роботи. Зокрема, запровадження в цій школі періодичних лекцій співробітниками КУП НАНУ для школярів старших класів з метою поширення серед них правових знань, популяризації юридичної освіти і науки.
Ректор КУП НАНУ запропонував допомогу в поповненні книжкового фонду бібліотеки школи літературою гуманітарного спрямування КУП НАНУ, а також для бібліотеки, директора школи та викладачів правознавства передав 4 томи фундаментального енциклопедичного видання «Юридична енциклопедія» в VI – ти томах. А також нову рекламну продукцію КУП НАНУ.
Домовились також залучати випускників даної школи до днів відкритих дверей КУП НАНУ в онлайн режимі. Перемовини пройшли з взаємною зацікавленністю.
В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та транспортне супроводження всіх зустрічей ректора з місцевою владою та освітянами.
В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та транспортне супроводження всіх зустрічей ректора з місцевою владою та освітянами.
Незважаючи на складні умови, викликані карантином, робота по профорієнтації в КУП НАНУ продовжується!
ВІЗИТІВКА МІСТА ХУСТ
Хуст – місто в Закарпатській області України, центр Хустської міської громади та Хустського району. Географічно місто розташоване в Карпатах у Верхньотисинській улоговині у місці впадіння Ріки до Тиси. 2020 року чисельність населення становила 28 321 особа.
На околицях населеного пункту височить гора вулканічного походження, на якій 1090 року почалось будівництво замку-фортеці (тепер у руїнах). Замок слугував для охорони шляху до копальні солі в Солотвині. У XVI—XVII століттях за Хуст і його замок часто воювали Габсбурги і семигородські князі, на нього здійснювали напади турки і татари. 1709 року Ференц Ракоці скликав у Хусті семигородський сейм. 1766 року замок знищили удар блискавки і пожежа.
У Хусті в 19 столітті жив і похований філософ Василь Довгович. 21 січня 1919 року тут зібрався Всенародний Конгрес угорських русинів, що утворив Центральну Народну Раду і ухвалив рішення про приєднання Закарпаття до України. 10 листопада 1938 Хуст став столицею автономної Підкарпатської Русі у складі Чехословацької республіки, куди евакуювався уряд Августина Волошина з Ужгорода. 15 березня 1939 року тут зібрався Сойм Карпатської України, який проголосив незалежність Карпато-Української республіки. Хуст був свідком її національно-державного відродження та збройної боротьби між Карпатською Січчю та чеськими й угорськими військами.
Прес-центр КУП НАНУ