Національна академія наук України Київський університет права

Співробітництво України і Чехії у сфері вищої юридичної освіти – від теорії до практики

2 Квітня, 2013

   У період з 1 по 5 квітня 2013 року на запрошення ректора  КУП НАНУ, заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького в університеті перебуває доктор юридичних наук Павел Кліма – доцент приватного університету «Метрополітен» у м. Прага (Чеська Республіка), член Асоціації юристів Чехії, власник адвокатської контори.


   Згідно з останніми статистичними і соціологічними даними, Чехія є однією з наймогутніших держав-членів ЄС, в якій рівень безробіття – найнижчий у світі, а показник рівня освіти – найвищий і найстабільніший в усій Європі. Вища освіта в Чеській Республіці завдяки своїй високій якості має світову репутацію. Це якість гарантується національною системою регулювання та контролю якості. Акцент на освіті є зрозумілим, оскільки вона завжди відігравала ключову роль у житті чеського народу. Чеську освіту можна охарактеризувати великою інфраструктурою, ліберальною процедурою вступу, державною підтримкою, дешевизною та перспективами. Хоча вищі навчальні заклади Чехію відомі своєю історією та традиціями, але вони мають таку спільну рису з Київським університетом права НАНУ як використання сучасних форм та методів навчання, зокрема залучення відомих вчених й найкваліфікованіших фахівців до навчального процесу. Отже, й чеський гість прибув до КУП НАНУ для проведення циклу майстер-класів в київському університеті та його філії – Рівненському інституті.


   Пан Кліма мав нагоду ознайомитись із діяльністю КУП НАНУ, історією його розбудови та висловив своє щире захоплення динамікою розвитку нашого вишу, багатоаспектністю проектів та високими результатами діяльності, які забезпечують лідерські позиції КУП НАНУ на ринку освітніх послуг.
   Під час зустрічі з керівництвом КУП НАНУ почесний гість зазначив, що його візит є першим кроком академічної співпраці між КУП НАНУ та університетом «Метрополітен», яка сприятиме розвитку міжнародного співробітництва України та Чехії в галузі науки та інновацій, що є необхідною умовою для довгострокового успіху наших держав в глобалізованому суспільстві.

Матеріал підготовлено завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів Єдгарова І.В.