Національна академія наук України Київський університет права

Студентська книжкова полиця. Огляд нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки КУП НАН України

2 Травня, 2025

Київський університет права НАН України вважає гуманітарний розвиток особистості студента не менш важливим, ніж надання грунтовних теоретичних знань та практичних навичок. З метою розширення світогляду студентів, їх особистісного зростання університет за ініціативою ректора Юрія Бошицького запровадив ряд креативних проєктів, серед яких «Кроки до прекрасного», «Інтелектуальна власність: перлини живопису для студентської молоді», «Пізнай свій край», «Майбутнє України в руках талановитої молоді» та ін. В рамках реалізації проєкту «Інтелектуальна власність: перлини літератури для студентської молоді» закупається нова якісна література для університетської бібліотеки не тільки з права та міжнародного права, але й художні книги, альбоми живопису, розвиваюча та мотиваційна література.

В складні часи повномасштабної війни в Україні постала необхідність збереження психічного здоров’я української нації, особливо молодих людей, за якими – майбутнє нашої держави. Гуманітарні принципи виховання майбутніх юристів в Київському університеті права НАН України виявляються у придбанні та популяризації книг з психології, мотиваційних бестселерів для молоді, іншої літератури соціального спрямування.


Станчишин В. Емоційні гойдалки війни. Роздуми психотерапевта про війну. 2-ге вид., допов. – К.: Віхола, 2024. 312 с. – (Серія «Психологія»)

Зараз немає життя, яке не змінилося б повністю з початком повномасштабної війни в Україні. Але змінилося не лише наше повсякдення, а й емоційні реакції. Усе – від страху, тривоги та злості до почуття провини й смутку – проявляються настільки насичено, що інколи складно уявити, як можна дати раду цим емоціям.

Будь-яка емоційна реакція є нормальною відповіддю на ненормальні обставини війни, стверджує психотерапевт, автор цієї книги Володимир Станчишин. Ми маємо право відчувати лють, маємо право помсти, ми можемо вмикати чорно-біле мислення і не відчувати при цьому провини. Ми можемо сумувати, ми можемо плакати стільки, скільки потрібно.

Ця книжка про емоції цивільних людей у тилу: про тих, хто залишається в Україні, тих, хто покинув свої домівки, всіх, хто волонтерить, донатить чекає своїх рідних з фронту, всіх, хто починає свій день з новин та прокидається від вибухів та сповіщень про повітряну тривогу. Ми не обирали жити в часи історичних змін, але від війни не можна абстрагуватися, тому наше завдання – навчитися справлятися на своєму особистісному рівні, жити та перемогти в цій війні.


Станчишин В. Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією. 2-ге вид., допов. – К.: Віхола, 2025. 208 с. – (Серія «Психологія»).

Володимир Станчишин – психолог-психотерапевт, працював у центрі «ЕМАУС» при Українському католицькому університеті, очолював Центр психічного здоров’я у Шпиталі імені Митрополита Шептицького, який своїм завданням ставив допомогу людям, що повертаються із зони бойових дій і є автором популярних книжок з актуальних питань психології.

Цю книжку присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не лікує від неприємних станів, але допоможе зрозуміти – жити з ними можливою Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне – зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя і відіграє свою важливу роль у нашому існуванні.


Станчишин В. Для стосунків потрібні двоє. – К.: Віхола, 2024. 312 с. – (Серія «Психологія»).

Коли ми вирішуємо будувати стосунки, ми маємо знати: правильних рецептів не існує, кожен торуватиме свій неповторний шлях. Хтось одружться, хтось розійдеться, а хтось будуватиме взаємини без офіційної реєстрації шлюбу. У когось будуть діти, а хтось житиме без них. Одні будуть разом з людьми протилежної статі, інші – з людьми своєї статі. У всіх цих ситуаціях буде щось спільне, а щось особливе, притаманне лише вам.

У книжці автор розповідає про схожі моменти, які може переживати кожна пара. Що відбувається, коли закінчується перший етап закоханості? Чому кризи та конфлікти – це нормально? Як змінюється життя, коли з’являється немовля? Як батькам пережити вибух підліткового віку дитини? Які етапи проходить сім’я, що виховує дитину з інвалідністю? Чому домашнє насильство – не приватна справа і про нього треба говорити вголос? Як жити в родині, де є залежна людина? Як пережити втрату партнера?

Автор не пропонує програми дій, готових відповідей та порад. Натомість, відштовхуючись від психотерапевтичної практики, охоплює життєві ситуації, актуальні для багатьох з нас.


Вест Б. Це те, що вас зцілить, коли будете готові / пер. з англ. С. Ковальчук. – К.: Вид-во Букшеф, 2025. 256 с.

Припиніть складні розмови з людьми, які не хочуть змін. Перестаньте бути з тими, кому байдужа ваша присутність. Облиште віддавати перевагу людям, які змушують вас зробити вибір. Не варто любити тих, хто не готовий любити вас. Ви існуєте в багатьох формах, образах, переконаннях та історіях, однак єдина історія, яка має значення – та, яку ви розповідаєте собі. Зцілення від травми – не одноразова подія. Справжня робота зцілення полягає в тому, щоб дозволити цьому зриву пробудити нас з глибокого стану несвідомості, звільнити особистість, до якої ми адаптувалися, і почати свідомо складати історію про те, якими ми хочемо бути.

Авторка ділиться з 40 новими творами, які допоможуть вам знайти внутрішню опору й стати на шлях справжньої трансформації.


Стрелекі Дж. Кафе на краю світу / пер. з англ. М. Пухлій. – Х.: Віват, 2025. 128 с. (Серія «Художня література»).

Ця книжка допоможе в пошуках відповідей на три запитання, від яких людина тікає все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи задоволені ви? Ця книга запалить вогонь у душі, ви зможете усвідомити, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя інакше, незалежно від набутого досвіду. «Кафе на краю світу» – справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни.


Наукова бібліотека КУП НАНУ