Студентським Парламентом КУП НАН України проведено круглий стіл

30 Квітня, 2014

18 квітня 2014 року представниками комітету наукових та студентських зв’язків і комітетом культури та дозвілля Студентського парламенту КУП НАН України було проведено круглий стіл на  тему «Містифікація та міфологізація в контексті розбудови держави». Серед гостей заходу були представники провідних київських навчальних закладів, зокрема КНУ ім. Т. Шевченка, КНТЕУ, Політико-правовий коледж «АЛСКО».
     Учасники круглого столу підняли актуальні питання розвитку та утвердження ідей конституціоналізму, історичної минувшини, впливу ідей містицизму на розвиток державотворчих процесів, що мали релігійний окрас. Насамперед, студент ІІ курсу історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка  Мирослав Барабой зазначив, що неабияку роль відіграла ассирійська культура у розбудові держави, її витоки сприяли утвердженню панівних інститутів суспільства Стародавнього світу. В свою чергу студент ІІ курсу юридичного факультету ППК «АЛСКО» Євген Ковалевський звернув увагу на досить складні умови консолідації суспільства, визначальні історичні події, котрі мали суттєвий вплив формування світогляду, а також його спотворення. Різноманітне бачення української історії та трактування її на будь-який лад супроводжується гострими диспутами з боку наукової та політичної еліти. З огляду на тематику круглого столу студент ІІІ курсу юридичного факультету КУП НАНУ Євген Звонков вів мову про проблеми аналізу історичних джерел Київської Русі. Студентки І курсу юридичного факультету Анна Савіна та Катерина Волошини підняли питання філософського виміру, зокрема обмірковувалося питання права на свободу совісті.
     За результатами круглого столу учасники були нагороджені сертифікатами. Усі беззаперечно погодилися, що переважній більшості суспільства важко зорієнтуватися в масиві суперечливої інформації, гіпотез, тверджень, догадок стосовно фактів історичного змісту.

Голова комітету наукових та
студентських зв’язків