Студентський актив КУП НАНУ відвідав Український національний музей «Чорнобиль»

17 Грудня, 2013

Щорічно 14 грудня, в  день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, ми віддаємо шану  учасникам  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
     Ми всі пам’ятаємо, що Чорнобильська катастрофа спричинена вибухом четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції  в ніч на 26 квітня 1986 року сталася. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
     Чорнобильська аварія – біль українського народу. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії мінявся з часом і повністю єдиної думки не існує досі. Саме тому, сьогочасна молодь повинна пам`ятати ті  жахливі події і наслідки цієї аварії для того, щоб в майбутньому не допустити подібних глобальних катастроф людства.
     Зважаючи на це, на засіданні Студентського парламенту, президент студентського самоврядування Дар`я Полінська внесла пропозицію відвідати музей «Чорнобиль»  і наголосила на необхідності та важливості  проведення цього заходу.

Студентський парламент підтримав її одноголосно і прийняв рішення відвідати студентами КУП НАНУ Український національний музей «Чорнобиль»  для вшанування пам`яті ліквідаторів ЧАЕС саме у цей день – 14 грудня 2013 року.
     Студенти мали можливість побачити розсекречені документи, карти, фотографії, пам’ятки народної архітектури Полісся, зібрані експедиціями музею у Чорнобильській зоні відчуження. Експозиція розповідає про героїчну, самовіддану працю людей багатьох професій — цивільних і військових — по ліквідації наслідків найбільшої техногенної та радіоекологічної катастрофи сучасності — ядерної аварії на Чорнобильській АЕС; відображає пост чорнобильську екологічну ситуацію в Україні, міжнародне співробітництво з питань обмеження наслідків Чорнобильської катастрофи.

Ми повинні пам`ятати про героїчні дії людей, котрі віддали своє життя для нашого світлого майбутнього.