Студентський актив КУП НАНУ вшанували пам`ять жертв політичних репресій 30-х рр. ХХ ст.

20 Травня, 2013

Щороку в третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій, встановлений указом Президента України у 2004 році.
     Цьогоріч актив Київського університету права НАН України вшановували пам’ять політрепресованих  19-го травня на Найстарішому історико-меморіальному  Лук’янівському заповіднику.
     На доручення Юрія Бошицького, ректора, професора, заслуженого юриста України студенти КУП  НАНУ  піднесли вінок від університету до підніжжя пам`ятного знаку.
     Біля ділянки № 7 розміщене братське поховання 28 осіб, діячів культури, письменників, розстріляних 15—17 грудня 1934 року (група Косинки).  Розстріляну інтелігенцію похапцем було зарито вночі. Дружина  Григорія Косинки дослідникам  трагедії  вказала  місце розстрілу.
     Братством Андрія  Первозданного 18 грудня 1994 року на цьому місці був встановлений великий дерев’яний хрест з переліком всіх страчених.

На території цього історичного  некрополя, колишнього Центрального кладовища м. Києва, розташовані поховання цілої плеяди видатних діячів держави, науки та культури.