Студенти-консультанти юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України відвідали виставку ікон для сліпих

19 Жовтня, 2015

Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий.
 Марк Твен

У міжнародний День сліпих, день Білої Тростини, 15 жовтня 2015 року студенти-консультанти юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України відвідали виставку ікон для сліпих, яка проходила в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
     Виставка була організована благодійною організацією «Інформаційний цент незрячих юристів України», Всеукраїнською благодійною організацією інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини», яку очолює Володимир Миколайович Турський.

<

На виставці були представлені унікальні ікони, при виготовленні яких використовувалися особливі технології точкового нанесення, що дозволяють через тактильне сприйняття інвалідам по зору передати якомога точніше відчуття від глибини і краси святого образу. Самі ікони написані просто і лаконічно, але для цих технологій важливо передати чіткими лініями або нерівністю поверхні композицію і сюжет картини або ікони.
     Під час відвідування виставки студенти цікавилися незвичайними іконами, дізналися про життя сліпої від народження св. блаженної Матрони, та відомого лікаря-хірурга св. Луки (Войно-Ясенецького), який все своє життя присвятив допомозі людям, а на схилі років повністю втратив зір, а також про те, як осліплі люди вчаться орієнтуватися в просторі, як у повній темряві незрячим людям по новому доводиться вивчати спеціальний алфавіт для сліпих, який винайшов Луї Брайль.
     Щороку в Україні сліпнуть більше 10000 чоловік, половина з них – люди працездатного віку, тому так важливо допомогти людині, яка втратила зір, не замкнутися, продовжувати вести активний спосіб життя, не втрачати зв’язок із зовнішнім світом, бути активним членом суспільства.

Наприкінці виставки студенти 3 курсу юридичного факультету Мужецька Катерина, Осауленко Аліна, Репалюк Вероніка та Сабова Евеліна отримали подяки від організаторів виставки. Студенти в свою чергу висловили слова подяки організаторам за надану можливість долучити до благодійної акції.

КУП НАНУ