Студенти КУП НАН України гідно виступили на І Всеукраїнських змаганнях з конституційного правосуддя у Львові

30 Квітня, 2014

На юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка 25 квітня 2014 року стартував основний етап (дебати) І Всеукраїнських студентських змагань з конституційного правосуддя. Понад 50 команд із 24 вищих навчальних закладів України подали заявку на участь у змаганнях, 36 з них – допущені до відбіркового туру.

Організатори заходу – юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та ГО «Центр конституційних ініціатив» поставили перед учасниками завдання: підготувати проект конституційного подання. Попередні тури змагань засвідчили великий інтерес студентів до проблем конституційної юстиції в Україні та високий рівень знань у цій сфері.
      На урочистому відкритті основного етапу змагань декан юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, професор А. М. Бойко привітав учасників команд і побажав їм перемоги, зробив короткий екскурс в історію львівської правничої школи та представив суддів змагань.

Згідно з правилами за результатами перевірки проектів конституційних подань для участі в основному етапі змагань, їх усній частині – дебатах, відібрано 8 команд, а саме: «Могилянці» (Національний університет «Києво-Могилянська академія»); «Парадигма» (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича); «007» (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого); «Ad Astra» (Національний університет «Одеська юридична академія»); «Fatum» (Національний університет «Одеська юридична академія»); «ExProfesso» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка); «КUL» (Київський університет права Національної академії наук України); «Memoria» (Львівський національний університет імені Івана Франка).

До команди Київського університету права НАН України увійшли студенти 3 курсу, юридичного факультету: Матат Андрій, Шипіш Галина та Морданинець Сімона. Студенти гідно представили університет на дебатах, адже увійшли до півфіналу змагань.

Співголовами оргкомітету конкурсу виступили декан юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, доктор юридичних наук, професор А. М. Бойко; доктор права, Заслужений юрист України, суддя Конституційного Суду України П. Б. Стецюк.

Журі конкурсу очолив доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України А. О. Селіванов. До складу журі увійшли також інші відомі практики та теоретики конституційного права, зокрема: доктор юридичних наук, суддя Конституційного Суду України І. Д. Сліденко, Заслужений юрист України, доцент Л. В. Бориславський, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка П. Ф. Гураль.

Усі команди проявили високий рівень знань і навиків у сфері конституційного правосуддя, що відзначили члени журі. Перемогу ж у дебатах здобула команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Ex Professo». Команда Київського університету права НАН України, по-суті, зайняла ІІІ місце гідно справившись із завданням у півфіналі І Всеукраїнських студентських змагань з конституційного правосуддя. Всі учасники отримали відзнаки конкурсу та цінні подарунки.

Команда «КUL», яка представляла Київський університет права НАН України, висловлює слова щирої подяки фундатору заходу, Голові ГО «Центру конституційних ініціатив», кандидату юридичних наук, доценту Різнику С. В., керівництву та студентам юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка за гостинний та теплий прийом, а також ректору КУП НАН України, професору Бошицькому Ю. Л. за підтримку команди у змаганнях.

Матеріал підготував:
студент 3 курсу, юридичного факультету,