Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАН України прийняли участь у заході в Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона

11 Квітня, 2025

Цікава подія за участю студентів і викладачів Київського університету права НАН України відбулася 10 квітня 2025 року у приміщенні Державного політехнічного музею імені Бориса Патона при Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського під назвою: «Велике починається з малого: від кулькової ручки до марсохода». А девізом став афоризм письменника Антала Серба «Момент винаходу ніколи не буває випадковим; люди завжди винаходять те, що їм потрібно, і вони завжди це створюють».

Посольство Угорщини в Україні підготувало Науково-історичну виставку «Угорські винахідники» та «Угорські нобелівські лауреати», лекцію «Казка музею повсякденності» Ноемі Шалі, з історії розвитку угорського Музею торгівлі та туризму.

У відео-презентації та лекції для всіх учасників було відображено історію започаткування та щорічного відзначення в Угорщині та країнах світу Дня видатних угорських винахідників. Існує багато угорських винаходів, серед них: кулькова ручка, названа на честь Ласло Біро; принцип динамо, який винайшов Аньош Єдлік; комп’ютер – Янош Нейман, кубик Ерно Рубіка (або «магічний куб»).

Представлена програма «Велике починається з малого: від кулькової ручки до марсохода» присвячена не лише угорським винахідникам і нобелівським лауреатам, а також віддає шану інженерам і вченим, «які не винайшли нічого нового в науці, але завжди йшли тим шляхом, яким прямували раніше, і заслуговують на подяку своїх наступників хоча б тим, що зробили шлях, яким вони йшли, ширшим і більш прохідним» (барон Йожеф Етвеш).

Далі було представлено Угорський музей торгівлі та туризму, його заснування, спеціальні виставки та колекції, про які розповіла спікерка з Угорщини Ноемі Шалі, історикиня літератури та історикиня міста Будапешта. Її лекція «Казка музею повсякденності» стала розповіддю про розвиток угорського Музею торгівлі та туризму з точки зору історика літератури.

Ця подія стала черговим етапом пізнання історії та національної культури Угорщини для студентів та співробітників нашого Університету, а також сприяла подальшому поглибленню творчої співпраці з Посольством Угорщини  в  місті Києві.

Прес-Центр КУП НАНУ