Студенти КУП НАН України в рамках проекту «Пізнай свій край» відвідали музей народної архітектури та побуту Пирогово

15 Лютого, 2010

14 лютого 2010 року в рамках проекту «Пізнай свій край» студенти КУП НАН України ознайомилися з традиціями святкування Масляної в музеї народної творчості архітектури та побуту Пирогово.
Масляна, Масниця, Запусти, Пущення – так на Україні називають останній тиждень перед Великим постом. Цього року він розпочався 8-го і тривав до 14 лютого. Масляна – тиждень радості і веселощів. Ще за язичництва у ці дні проводжали зиму, а весну зустрічали сміхом і розвагами, втішаючись щорічному пробудженню природи.

Програма свята була дуже насиченою на події.

За традицією цього дня ми поласували головною стравою — млинцями. Але перед тим як попоїсти млинців треба було обов’язково попросити пробачення в усіх, кого навмисне чи ні образили, тричі поцілуватися — такі традиції останнього дня Масляної — прощеної неділі.

Святковий настрій підтримували безліч народних колективів та ансамблів та різноманітність конкурсів.

Кульмінацією Масляної стало спалювання соломяного опудала, що символізує зиму. А щоб разом із ним згоріли всі неприємності, до полотняної сумки опудала треба покласти записку, в якій зазначити все, чого хочеш позбутися.