Студенти КУП НАН України відвідали «ГогольFEST»

1 Жовтня, 2009

«Молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє»

11 – 27 вересня 2009 р. столицю сколихнув новий мистецький проект під назвою «ГогольFEST», який відбувся за підтримки Міністерства культури і туризму України, Посольств Португалії, Бразилії, Хорватії, Італії, Іспанії, Литви, США, Мексики, Болгарії, Франції, Нідерландів, Французького культурного центру, Представництва Британської Ради в Україні, Німецького культурного центру Гете-Інститут, Італійського культурного інституту, Швейцарської культурної програми про Гельвеція. «ГогольFEST» – це не просто широкоформатний захід, це поліфонічне дійство, що увібрало в себе шалений вир напрямів, стилів та культур. Програма складалась з великої кількості різноманітних виставок, майстер-класів, концертів, театральних вистав, кінопоказів, літературних презентацій та зустрічей.
      Фестивальний центр – “Мистецький Арсенал” гостинно приймав відвідувачів із усієї України та зарубіжних країн, серед яких і колектив східного танцю Київського університету права Національної академії наук України «Вуаль» у складі: Пасічник Ольги, Сечко Анни, Яцишин Марти та керівника – Ясинської Олени. Враження від цього незабутнього дійства важко передати словами. Усе, починаючи з інтер’єру дивувало своєю незвичайністю, різноплановістю, творчістю та непередбачуваністю сучасного мистецтва.

Дівчата відвідали Майстер-клас «Клоун і творче натхнення» (Mr. Kubik – Іспанія), Майстер-клас !Професійна графіка на домашньому Apple Macintosh: простіше не буває» ( Apple, M-House – Україна), вистави «Сволота» (режисер А.Білоус, автор п’єси Інгмар Вілквист – Україна, Польща) та «Смерть Гоголя» (режисер В. Троїцький, ЦСМ Дах – Україна), вечір екстремального кіно (Програма Б.Т.І. «ZixZixOne», «Nabokov games» Б. Кутєпов, «Spusk» Є. Крайній, «Пандорина скриня» М. Демський, «Паук» А. Нєдобора, Visual histories «Momento Mori» М. Гейко – Україна), вечірній концерт (Гурти Віранда, «Пропала Грамота» – Україна). Окрім цього, також переглянули виставки Арт-клубу навчального центру Галереї РА, «Культурні ін’єкції» Центру актуального мистецтва «EIDOS», «Паркан» «Я Галереї» Арт-центру Павла Гудімова та ін. Презентовані виставки сучасного мистецтва включали роботи, виконані за допомогою новітніх медіа засобів та технологій.
      «ГогольFEST» залишив в душах відвідувачів глибокий слід – величезне бажання зростати, розвиватися, творити… Захід надихнув керівника колективу, Ясинську Олену, на створення нових майбутніх номерів.

Яцишин М.