Студенти КУП НАН України відвідали меморіальний музей «Хата на Пріорці» відділу Національного музею Тараса Шевченка у рамках березневих Шевченківських днів

18 Березня, 2011

16 березня 2011 року у рамках програми «Шевченківські дні в Україні» студенти університету відвідали «Хату на Пріорці» – третій за часом відкриття музей, пов’язаний з життям Тараса Шевченка в м. Києві.

Хата на вулиці Вишгородській, 5 в Подільському районі м. Києва під назвою «Пріорка» побудована на початку 1850-х. Шевченко жив тут два тижні в серпні 1859 року, в свій останній приїзд до Києва і Україну. У 1960-х всю околицю одноповерхової забудови знесли, але будиночок уцілів завдяки факту перебування великої людини. У 1989 році з будинку вирішили зробити музей. Потрібна була його капітальна реставрація, і ще одна була проведена вже на початку нинішнього сторіччя. Нині в музеї зібрані предмети побуту того часу: посуд, глиняні вироби, національні костюми, фотографії і картини із зображеннями Кобзаря, предмети меблів і домашнє начиння. Саме цим музей і цікавий – відтворенням побуту 1850-х років, світу речей і предметів, що оточували Шевченка та його сучасників. І звичайно ж, у хаті на Пріорці є й особисті речі поета.

Разом зі студентством музей відвідали проректор з гуманітарної освіти і виховної роботи Левківська Галина Петрівна та кандидат історичних наук, доцент Фрейман Григорій Ошерович.

Екскурсія справила надзвичайно велике емоційне і духовне враження на присутніх, адже саме тут проживав Великий Кобзар. Хата сповнена духом Шевченка, спогадами багатьох його сучасників, містить чудові фотоматеріали, рідкісні та абсолютно унікальні літературні та художні твори мистецтва.

Сьогодні Шевченкова хата із «білими-білими, як сметана, стінами» – чи не найвідоміша споруда на Пріорці. І не лише тому, що це єдиний музей у цій частині Києва, а передусім тому, що вона – культурно-освітній осередок.

Студенти університету вдячні ректору, професору Юрію Ладиславовичу Бошицькому за надану можливість відвідувати такі цікаві і неповторні місця не лише по місту Києву, а й по всій Україні.

Інформацію підготувала студентка 2 курсу

голова комітету інформації КУП НАНУ,