Студенти КУП НАН України вивчають бойові та ратні подвиги ветеранів Великої Вітчизняної війни

5 Травня, 2011

Напередодні святкування Дня перемоги студенти КУП НАН України мають можливість познайомитися з Миром Сергійовичем Муравйовим – учасником бойових дій та ветераном Великої Вітчизняної війни, художником, майстром спорту з лижного спорту, майстром спорту з шахмат, доцентом Київського університету права НАН України, автором перших українських підручників з митної справи і більярдистом з 75-літнім стажем.

Мир Сергійович Муравйов народився 12 квітня 1925 року у старовинному російському місті Макарів на р. Унжа (притока Волги).

Як і всі його однолітки випробував все. Голодне дитинство. Суворі будні війни. А 23 лютого 1943 року десятикласник Муравйов став учасником бойових дій на Західному третьому Білоруському фронті.

За свою відданість Вітчизні, хоробрість, доплесну працю, мужність і героїзм учасник бойових дій та ветеран Великої Вітчизняної війни нагороджений Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, Орденом «За службу Батьківщині» ІІІ ступеня, Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а також більше 20 медалями – «За победу над Германией», «За боевые заслуги», «За взятие Кенигсберга» та ін.

Сьогодні, Мир Сергійович – доцент Київського університету права та почесний член більярдного клубу.

Крім того, ветеран – різноплановий спортсмен. У 1944 р. виконав норму майстра спорту з лиж. Кандидат у майстри спорту з шахів, суддя республіканської категорії з шахів. Проте, особливе місце в спортивному житті ветерана займає російський більярд, яким він займається з дев’яти років. І саме, улюблена гра стала для ветерана секретом довголіття та гарної фізичної форми.

Останніх 5 років Мир Сергійович грає в більярд на чемпіонатах Європи та України. І серед гравців він єдиний учасник бойових дій, учасник Великої Вітчизняної Війни.

Дорогий Мире Сергійовичу, прийміть найщиріші вітання з Днем Перемоги, бажаємо Вам міцного здоров’я та наснаги!