Студенти КУП НАН України взяли участь у І Всеукраїнському модельному засіданні Конституційного Суду України за участі Голови КСУ Юрія Бауліна

18 Грудня, 2014

12-13 грудня 2014 року в стінах Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у Харкові спільно з Конституційним Судом України та Асоціацією випускників цього ВНЗ було проведено I Всеукраїнське модельне засідання Конституційного Суду України.
   У заході брали участь вісім команд: 1) «KUL», Київський університет права НАН України, м. Київ; 2) «Ad Astra», Національний університет «Одеська юридична академія», м. Одеса; 3) «ELEGANTI  A JURIS», Юридичний інститут Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківськ; 4) «Ангард», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; 5) «Орден Фенікса», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; 6) «Lawyers», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; 7) «ЧЕstudents», Чернівецький національний юридичний університет ім. Юрія Федьковича, м. Чернівці; 8) «East West», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого,  м. Харків. Кожна команда складалася з трьох учасників, один з яких обирався суддею студентського КСУ.

Засідання відкрили: проректор з навчальної роботи Ю.Г. Барабаш, голова студентського наукового товариства, заступник декана Інституту підготовки кадрів для органів юстиції Д.О. Білінський, відповідальний секретар Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.О. Булгаков. Побажавши усім учасникам успіхів та отримати нові знання, Ю. Г. Барабаш зазначив, що головне не перемога, а участь. У рамках відкриття доцент кафедри конституційного права України  О. П. Євсєєв прочитав учасникам лекцію стосовно організації роботи Конституційного Суду. Після чого відбулося жеребкування, на якому були поділені ролі учасників конституційного провадження. Наприкінці першого дня учасники прослухали лекцію за темою фабули I Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України «Соціальні права». Лекцію читав доцент кафедри конституційного права України  С. Ю.Лукаш.

Команду Київського університету права НАН України представляли студенти 4 курсу юридичного факультету, а саме: Матат Андрій, Морданинець Сімона та Шипіш Галина. За результатами відбіркового етапу конкурсу команда КУП НАН України, набравши найбільше балів, посіла перше місце у рейтингу команд, а тому при жеребкуванні обирала ролі для участі у модельному конституційному провадженні першою. Так, Галина Шипіш була делегована на роль судді – Голови Суду, а Матату Андрію та Морданинець Сімоні випала роль представляти позицію Верховного Суду України на І Всеукраїнському модельному засіданні Конституційного Суду України.

Наступного дня зі вступним словом до присутніх звернувся Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України Ю.В. Баулін. Він подякував організаторам заходу та наголосив на важливості проведення Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України. Голова КСУ детально зупинився на основних процесуальних моментах, яких необхідно дотримуватися на пленарному засіданні Конституційного Суду, та побажав успіху усім учасникам, після чого розпочалося безпосередньо саме модельне засідання.
   Відповідно до порядку денного на пленарне засідання студентського Конституційного Суду України внесено питання про початок розгляду справи №30-10/2014 за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до Конституції України», яким скасовуються положення статті 48 Конституції України у формі усного слухання. Справу розглядали колегіально у складі 12 суддів. Учасники модельного конституційного провадження доповідали матеріали справи,  знайомилися  з поясненнями інших учасників провадження та відповідали на поставлені запитання. Заслухавши усіх учасників, студентський Конституційних Суд пішов до нарадчої кімнати для обговорення та прийняття рішення у справі, яке й оголосив відповідно до судової процедури.

Підбиваючи підсумки, Голова КСУ Ю.В. Баулін привітав учасників заходу з успішним завершенням I Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України. Юрій Васильович також нагородив учасників моделювання спеціальними подарунками та побажав успіхів у подальшому опануванні юридичного фаху, а також презентував організаторам і командам-учасницям наукову літературу з правової тематики. Кожний учасник цього заходу отримав іменний сертифікат про участь у І Всеукраїнському модельному засіданні Конституційного Суду України.

Наукове товариство студентів
за матеріалами: