Студенти КУП НАН України взяли участь у міжнародній науковій конференції студентів та аспірантів «Четверті Харківські кримінально-правові читання»

19 Травня, 2014

16-17 травня 2014 року в стінах Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулась щорічна міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «Четверті Харківські кримінально-правові читання», яка зібрала найкращих молодих науковців як аспірантів, так і студентів з України й зарубіжжя.

У роботі конференції взяли участь студенти та аспіранти провідних вітчизняних навчальних закладів – Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Одеська юридична академія», Київського університету права НАН України, Юридичного інституту Національного авіаційного університету, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та інші, а також представники зарубіжних країн: Білорусії, Індонезії, Казахстану, Литви, Польщі, Росії, США, Таджикистану.

Відкрив пленарне засідання доктор юридичних наук, академік НАН України, президент Національної академії правових наук України, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій. Він привітав учасників з Днем науки, подякував за те, що вони в непростий час змогли приєднатися до заходу, приїхати і взяти участь у ньому. «Наука об’єднує людей, а наука кримінально-правова об’єднує всі держави світу в боротьбі зі злочинністю. Нам потрібно зустрічатися, обмінюватися думками, вивчати досвід. Із покоління в покоління Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – завжди буде радий зустрічати гостей», – наголосив В.Я.Тацій.

З вітальними словами до учасників звернулися доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, завідувач кафедри кримінального права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І.Панов, професор кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, директор Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса Національної академії правових наук України В.І.Борисов.

Доцент кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук Ю.А.Пономаренко зачитав привітання учасникам конференції від суддів Конституційного Суду України.

Київський університет права НАН України представляли студенти 3 курсу, юридичного факультету Віталій Бондар та Андрій Матат. Студенти гідно представили КУП НАН України на конференції адже отримали іменні нагоди та подарунки.

На форумі обговорені найбільш актуальні питання теорії кримінального права та практики його застосування; проблема встановлення, диференціації та реалізації кримінальної відповідальності; напрями вдосконалення і розвитку законодавства України про кримінальну відповідальність та шляхи його подальшої гармонізації із законодавством європейських держав.

Результати наукової творчості студентів знайшли свої втілення у збірнику тез наукових повідомлень та доповідей, який був виданий до початку роботи конференції й всі учасники неодмінно його отримали.

Символічним стало те, що захід припав на святкування Дня науки України. Тому, всі учасники були запрошені на урочистості з нагоди професійного свята науковців – Дня науки, які відбулися в Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Рівень організації і талант творчого колективу (серед яких співробітники та студенти НЮУ ім. Ярослава Мудрого) не залишили байдужими гостей.

В урочистому заході взяли участь голова Харківської обласної ради С.І. Чернов, директор Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації А.В. Бабічев, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я. Тацій, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна В.С. Бакіров.

Наостанок всі учасники мали змогу відвідати унікальну культурну програму, яку спланували організатори конференції, а саме: екскурсію до музею криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, автобусну екскурсію містом Харків і театральну виставу «Дон Жуан» театру Мадригал.

Завдячуючи неформальній обстановці, всі гості мали змогу поєднати приємне з корисним: накопичити нові знання та завести тісні дружні зв’язки зі студентами та аспірантами з різних областей України, а також зарубіжних країн. Саме тому, висловлюємо слова щирої подяки організаторам міжнародної конференції, студентам-активістам, які долучилися до проведення форуму, керівництву вузу, а також ректору КУП НАН України Ю.Л. Бошицькому за підтримку в участі на заході.

Матеріал підготував:

студент 3 курсу, юридичного факультету,