Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАН України взяли участь у роботі секції студентського самоврядування «Студентське самоврядування у вишах України: досвід, проблеми, перспективи його розвитку»

5 Квітня, 2011




     31 квітня в стінах Київського університету права НАН України відбулася ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ”, під керівництвом проректора з гуманітарної освіти та виховної роботи Галини Левківської,  була представлена і секція студентського самоврядування, яка досліджувала проблеми саме студентського самоврядування та студентського життя.


     Проблеми цієї секції зацікавили багатьох студентів, а також було розглянуто дуже багато проблемних та важливих студентських питань: це і проблеми законодавчого закріплення студентського самоврядування, і впровадження Болонського процесу у систему вищої освіти, і проблема студентського омбудсмана, і функціонування юридичних клінік, а також ряд інших питань, які не залишились поза увагою учасників конференції.


     Під час секційного засідання представники студентського самоврядування КУП НАН України представили свою модель студентського самоврядування, про яку дуже схвально відгукнулися учасники конференції.

     З ініціативи секретаря студентського самоврядування Дмитра Навроцького та голови комітету інформації Марти Плавинської присутнім було запропоновано до перегляду презентацію щодо представлення керівного складу та діяльності органів студентського парламенту КУП НАН України протягом 2-х каденцій.


     На секції виступили:


     Щепетильникова Єлизавета, президент УАСС, з доповіддю «Законодавче врегулювання та роль студентського самоврядування у розвитку громадянського суспільства»;


     Киця Олена, голова СНТ КУП НАН України, з доповіддю «Студентський омбудсмен: зарубіжний досвід»;


     Кулей Галина, Мотліч Юрій, студенти бердичівського коледжу промисловості, економіки та права, з доповіддю «Юридичні кліники вищих навчальних закладів – складова розвитку українського суспільства» та інші.


     За результатами роботи конференції, відзначені і нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження проблем національного законодавства студенти секції студентського самоврядування Кулей Галина та Мотліч Юрій.


     Робоча група секції студентського самоврядування виробила наступні рекомендації: за підсумками роботи секції необхідно відзначити, що за останні два роки діяльність органів студентського самоврядування значно зросла, активізувалась і відіграє значну роль в університетському житті студентів. Секція відзначає, що адміністрації вищих навчальних закладів (учасників секції) беруть до уваги пропозицій студентського самоврядування щодо соціально-економічного розвитку навчальних закладів та їх життєдіяльності.

     Не зважаючи на значну активізацію студентського самоврядування, роботу його необхідно спрямувати на:


–    захист прав студентів;


–    залучення студентів до наукової діяльності (активізувати роботу наукових товариств студентів);


–    у культурно-масових заходах звернути увагу на креативні проекти.


     Зазначена в доповідях студентів діяльність органів студентського самоврядування забезпечить зміцнення авторитету студентського самоврядування як на студентському, так і на Всеукраїнському рівні.


     Рекомендувати до друку збірника конференції наукову роботу Киці Олени, голови НТС «Студентський омбудсман: зарубіжний досвід».


     Роботи учасників секції студентського самоврядування у вишах України: досвід, проблеми, перспективи його розвитку видати окремим накладом за рахунок спонсорських коштів.


    Секція на пленарному заключному засіданні рекомендує відзначити дипломом учасника конференції виступ студентів Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права Кулей Галину та Мотліч Юрія.

     Роботу Головчука Віталія, студента III курсу КУП НАН України «Вплив органів студентського самоврядування на якість освіти в контексті впровадження Болонської декларації» рекомендувати для обговорення на круглому столі 28 квітня 2011 року.




     Свої наукові розвідки студенти присвятили 200-річчю виходу в світ першого друкованого наукового збірника студентських праць


(1811р. м. Харків).




     Довідка: Українська асоціація студентського самоврядування – національне недержавне об’єднання студентів України. Заснована 1999 року УАСС є найбільшим студентським об’єднанням України, що представляє інтереси понад 1,5-мільйонної студентської громади через 190 органів студентського самоврядування ВНЗ України з метою захисту прав і представництва спільних інтересів студентської молоді, сприяє об’єднанню, консолідації, координації діяльності органів студентського самоврядування та самоврядних студентських організацій вищих навчальних закладів України. УАСС є найбільшим неурядовим об’єднанням студентів. Від 2003 року має договір про співпрацю з МОН України. З 2008 року УАСС набула повноправного членства в ESU (об’єднання національних союзів студентів з 38 країн Європи). Партнерами Європейського союзу студентів є Європейський Союз, Рада Європи та ЮНЕСКО.


     УАСС є автором змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо студентського самоврядування), розробка яких була започаткована ще 2003 року із залученням студентських об’єднань країн Європи.


     Щепетильнікова Єлизавета надала інформацію щодо роботи УАСС.






 

Фото на згадку