Студенти КУП НАН України взяли участь у церемонії покладання квітів до підніжжя пам’ятника Олександру Пушкіну з нагоди його дня народження

7 Червня, 2011

За дорученням ректора КУП НАНУ, професора, Заслуженого юриста України, Юрія Бошицького, 6 червня 2011 року студенти університету взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Олександра Сергійовича Пушкіна в парку ім. О.Пушкіна, з нагоди 212 річниці від дня народження великого російського поета.

З вітальними промовами до учасників заходу звернулися: радник посланник Посольства РФ в Україні Всеволод Лоскутов; Голова товариства «Україна – Болгарія», Президент Асоціації «Міжнародне співробітництво» НСЖУ, академік, Почесний доктор права КУП НАНУ, професор, посол миру,
Юрій Сєдих; проректор з гуманітарної освіти і виховної роботи КУП НАН України, Галина Левківська.

Юрій Сєдих у своїй промові зазначив: «Имя Пушкина – гениального русского поэта, широко известно в мире. Язык его поэзии – яркий, живой, выразительный вошел в нашу жизнь с младенческих лет. «У лукоморья дуб зеленый …», «Я помню чудное мгновенье..»

На этом языке создавали свои классические произведения – шедевры, Лермонтов и Некрасов, Толстой и Тургенев,  Гоголь и Чехов, писав на ньому і наш видатний поет-патріот Тарас Шевченко. Це він заповідав нам: свого не забувати, та чужого не цуратись.Для нас русский язык не чужестранец, у наших языков общие славянские корни, нас объединяет историческое прошлое со времен трипольской культуры и Киевской Руси. Наши языки не антагонистичны, а дополняют и обогащают друг друга.

Творчество А.Пушкина вошло в сокровищницу мировой литературы. Уверен, что его будет читать и молодое поколение независимой Украины, как любят и читают и других  классиков – Гетте, Байрона, Шекспира.

Таких высокообразованных, культурных личностей, патриотов воспитывает и наш Киевский Университет права НАНУ. Сегодня, в день рождения Пушкина, группа студентов Университета пришла к памятнику со своими стихами и возложила цветы в знак благодарности великому поэту».

Галина Левківська тепло привітала присутніх і зазначила, що рядки поезії Івана Драча: «Очі в очі: Пушкін і Шевченко» надихнули студентів КУП НАНУ на власні поезії про Олександра Пушкіна.

Присутніх глибоко зворушили авторські поезії студентів КУП НАНУ Богдана Парнева та Максима Михальова, присвячені творчості великого поета:

Свеча горит, горит душа,
Приходит вдохновенье,
И сквозь века шагают не спеша
Его стихи как повеленье…

Літературна творчість Олександра Сергійовича Пушкіна супроводжує нас протягом усього життя. Книги великого поета об’єднують людей різного віку, віросповідань, національностей. Пушкіна часто називають засновником російської літератури. Проте, які б складні не були його твори для перекладу, поет має своїх шанувальників майже у всіх куточках нашої планети.

Виховний відділ