Студенти КУП НАН України взяли участь у загальноуніверситетській весняній толоці під гаслом «Київ – столиця чистоти»

21 Квітня, 2012

21 квітня 2012 року студенти Київського університету права Національної академії наук України взяли участь у загальноуніверситетській весняній толоці під гаслом «Київ – столиця чистоти» з метою благоустрою та озеленення території.

До акції долучилися професорсько-викладацький склад, працівники та понад 125 студентів. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор, професор, Заслужений юрист України Ю.Л. Бошицький. Він зазначив, що толока – це давній народний обрядовий звичай колективної допомоги під час виконання деяких господарських робіт на благо усієї громади чи окремої родини. Звичай збиратися на толоку прийшов до нас ще з далеких язичницьких часів. Спільна добровільна праця, громадська взаємодопомога один одному – стародавня українська традиція, яка представляє собою святкове дійство, радісну подію, що супроводжується обрядами, піснями, хороводами та танцями.

Юрій Ладиславович також підкреслив, що на території університету росте понад 196 дерев, кущі троянд, калини. Територія наша завше ошатна, та ми, як юристи, повинні дбати про відродження народних традицій, постійно дбати про довкілля не тільки навчального закладу, міста, а і всієї України в цілому.

За народною традицією на початку толоки ректор благословив присутніх на добру справу та особисто взяв участь у висадженні дерев. Під час висадження дерев за народним звичаєм віншував веснянками та піснею «Благослови, Боже…» етнографічний колектив «Рожаниця».
     На завершення толоки студенти смакували запашний козацький куліш.