Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАНУ та працівники університету взяли участь у роботі ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Модернізація європейської вищої освіти в контексті Болонського процесу

25 Травня, 2011

    17-20 травня 2011 року у рамках ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Модернізація європейської вищої освіти в контексті Болонського процесу» проходила і ІХ Міжнародна науково-практична конференція студентів та аспірантів «Інновації у сфері європейської вищої освіти та науки: національний та міжнародний досвід», яка стартувала в Угорщині на базі Мішкольського університету. На урочистому відкритті конференції взяли участь ректори українських вузів та університетів Євросоюзу, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, представники Академічного товариства ім. М. Балудянського (Словаччина).
    Київський університет права НАН України на конференції представляли: ректор університету, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Г.П., завідувач відділення дистанційного навчання Кушнір Б.С., референт ректора Сарських О.П. та троє студентів – Борисюк Тетяна (студентка ІІІ курсу відділення міжнародного права), Глушкова Ольга (студентка ІІІ курсу) та Теслав Анастасія (студентка ІІІ курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України).

     
Ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький на адресу учасників конференції передав лист-вітання від Президента НАН України, Академіка НАН України Бориса Патона.

     Продовжили свою роботу учасники конференції у словацькому місті Кошице, де було виголошено понад 19 наукових студентських доповідей. У роботі конференції взяли участь: Україна – понад 108 учасників, представники Словацької Республіки, Угорської Республіки, Румунії та ін.
     Перед вишами України сьогодні стоїть надзвичайно важливе завдання – якомога швидше модернізувати українську науку і освіту шляхом інтеграції викладацької та дослідницької діяльності, прискорення інноваційних змін в економіці країни, розвитку наукової студентської роботи.
     Студентство є повноправним партнером в управлінні вищою освітою. Країни-учасниці Болонського процесу закликають виші та студентство до більш активної участі в управлінні вищою освітою.
     Ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, на правах головуючого науково-практичної конференції, привітав учасників і побажав плідної роботи, творчого натхнення, реалізації інноваційних ідей у подальшій своїй роботі. Він наголосив, що наукові студентські дослідження сприятимуть входженню вітчизняної системи освіти в освітній і науковий простір Європи.     
   Спілкування учасників конференції дасть можливість підвищити рівень знання іноземної мови та сприятиме подальшій мобільності студентів в освітньому просторі. Учасники конференції матимуть можливість ознайомитися з культурною та історичною спадщиною Словацької та Угорської Республік.

    Серед доповідачів конференції увагу привернули доповіді: Глушкової Ольги, студентки КУП НАН України на тему «Окремі способи інтегрування теорії в практику під час навчального процесу» (на прикладі навчального процесу КУП НАНУ). У своїй роботі студентка в мультимедійному супроводі розкрила роль майстер-класів у інтегруванні теорії в практику під час навчального процесу.
    Робочі мови конференції – українська, російська, англійська, словацька, польська, угорська. Англійською мовою доповідь виголосила Єндрейова Мірослава, студентка Кошицького технічного університету (Словаччина).
Особливий інтерес учасників конференції викликала розгорнута Міжнародна науково-технічна виставка-презентація вишів України, яка відбувалася у рамках науково-практичної конференції.
    Символічно, що науково-практична конференція проходила саме в дні, коли виповнилося 6 років з дня приєднання України до Болонської угоди (18-20 травня 2005 року) та напередодні Міжнародного Дня науки. Своєю участю в роботі даної конференції науковці та студентство зробили свій вагомий внесок до цих важливих подій нашої держави та міжнародної наукової спільноти.
     Учасники конференції були відзначені дипломами та сертифікатами.

   Наука завжди була і є візитною карткою України. Делегація КУП НАНУ щиро висловлює подяку ректорові Юрію Ладиславовичу за надану можливість взяти участь у роботі науково-практичної конференції, відвідати навчальний заклад Мішкольський університет та долучитися до такої важливої справи.