Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАНУ успішно захистили магістерські роботи в Варненському вільному університеті ім.Чорноризця Храбра (Varna Free University).

30 Липня, 2014

     Розвиток міжнародної співпраці Київського університету права Національної академії наук України здійснюється шляхом активного спілкування з вищими навчальними закладами і міжнародними організаціями. Зокрема в 2011 році укладено угоду з Варненським вільним університетом ім.Чорноризця Храбра (Varna Free University), який вважається найкращим вищим навчальним закладом Болгарії та має сертифікат якості з правом визнання Європейського додатку до диплому – у 2009 році, ECTS LABEL – у 2010 році.
     За результатами плідної співпраці 28 липня 2014 року у м. Варна, Болгарія, відбувся захист магістерських робіт студентів КУП НАНУ, які навчалися на спільній українсько-болгарській магістерській програмі «Міжнародне право та національна безпека». Метою магістерської програми є підготовка високопрофесійних юристів-міжнародників, котрі досконало застосовують законодавство різних країн для захисту прав українських громадян поза межами України, в міжнародних організаціях, а також представляють інтереси зарубіжних фірм, іноземних громадян в Україні, захищають інтереси держави на міжнародному рівні.
     Членами державної екзаменаційної комісії від Варненського вільного університету ім. Чорноризця Храбра були професор Петр Христов і доцент Єлисавета Калінова.
     Представниками КУП НАНУ у роботі державної екзаменаційної комісії із захисту магістерських робіт  були: проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Галина Левківська, декан факультету заочного та дистанційного навчання Катерина Лісова та вчений секретар КУП НАНУ Ольга Михайленко.   

     Під час захисту магістри продемонстрували високий рівень знань. Тези магістрантів супроводжувалися презентаціями. Захист студентки Наталии Дасюк відбувся в системі он-лайн.
     Всі роботи магістрантів від КУП НАНУ були захищені на «відмінно» та отримали найвищу оцінку за болгарською системою оцінювання – 6 балів.
     За результатами захисту державною екзаменаційною комісією були відмічені роботи та рекомендовані до вступу в докторантуру:
     Труфина Віталія «Правове регулювання узгоджених дій в Україні та Болгарії»
     Рубанки Юлії «Вирішення спорів в рамках Міжнародного комерційного арбітражу»
     Бобер Яни «Міжнародне-правове регулювання комерційної таємниці»
     Семенюк Маріани «Міжнародно-правове регулювання інтелектуальної власності в мережі Інтернет»

     Таким чином, участь українських студентів у програмі, надає їм можливість навчатися один семестр у магістратурі болгарського вузу-партнера. Слід зазначити, що організація такого навчання є одним із найголовніших практичних кроків у реалізації основних положень Болонської декларації. Її головне завдання, як відомо, і полягає в синхронізації систем вищої освіти з метою усунення перешкод для мобільності студентів, викладачів і дослідників поміж країнами-учасницями.


     Ця програма сприяє забезпеченню свободи руху знань через кордони. Крім того, за свідченнями студентів-магістрантів, досвід, набутий під час навчання за спільною магістерською програмою, підвищив їх конкурентоспроможність на сучасному світовому ринку праці.
     Під час навчання  українським студентам створено сучасні та комфортні умови для навчання і побуту. Програмою передбачено вивчення болгарської мови, історії та культури.

    Необхідно наголосити, що найуспішніші магістри-випускники можуть бути рекомендовані до поза конкурсного зарахування в аспірантуру КУП НАНУ та докторантуру Варненським вільним університетом ім.Чорноризця Храбра.


     Вітаємо випускників спільної магістерської програми,
 а також дякуємо ректорові, професору Юрію Бошицькому 
за надану можливість отримання європейської юридичної освіти!