Національна академія наук України Київський університет права

СТУДЕНТИ КУП НАНУ В ЖЕНЕВІ

6 Грудня, 2017
    У листопаді 2017 року делегація КУП НАНУ на чолі з ректором, професором Юрієм Бошицьким та студентами: Богданом Третьяковим, Пономаренко Яною, Інною Ербелідзе, Маленко Дар’єю, Єлізаветтою Головань та Маріамі Бокучавою взяли участь у міжнародному семінарі з питань права інтелектуальної власності у штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності у м. Женеві.
    Також в роботі семінару взяли участь Книш Сергій, доцент РІ КУП НАН України, Ващинець Іван, викладач КУП НАН України, Стройко Ірина, аспірант КУП НАН України, які мали можливість виступити з цікавими доповідями та гідно представити свій ВУЗ та країну.

 jen11s.jpg

 st3s.jpg

 jen15s.jpg

 st4s.jpg
st2s.jpg

 st1s.jpg


   

    Візитна картка Женеви

    Женева, третє за значенням місто Швейцарії після Цюріха і Базеля, вважається одним з найкрасивіших міст світу. Мабуть, це ще й саме спокійне місце у всій Європі, де, до того ж, є, на що подивитися. І все ж незважаючи на статус «спокійного місця», варто бути обачним під час вечірних прогулянок поблизу вокзалу. У Женеві проживає безліч емігрантів з усього світу, здебільшого – країн Африки і Близького Сходу. Варто бути готовим до великих етнічних громад, традиційних ресторанів або кафе-кальянних, а також пропозицій купити гашиш-марихуану. Простого «ноу» для такого випадку цілком достатньо.
    
Кожен турист, прилітаючи до Женеви, може отримати в залі прильоту в спеціальних автоматах безкоштовний квиток на поїздку до міста на потязі. Квитки діють 80 хвилин з моменту отримання – цього цілком достатньо, щоб досягти будь-якої точки Женеви. Автомати з видачі квитків розташовані між багажними транспортерами і пунктами митного контролю. Скористатися квитками можуть тільки авіапасажири, оскільки вони дійсні по пред’явленню авіаквитка або посадочного талона на який прибув рейс. Час у дорозі на поїзді – 6 хвилин, потяги курсують приблизно з 5:30 до півночі.
    Головна визначна пам’ятка міста – фонтан Же-д’О, що викидає 500 літрів води в секунду на висоту 147 метрів. По його водяному «шлейфу» женевці визначають напрям вітру. Ще одна цікава й унікальна пам’ятка Женеви – годинник з квітів на Променад-дю-Лак з найбільшою секундною стрілкою в світі. Її довжина – 2,5 метра, а загальний діаметр – п’ять.


    Над старим містом височить собор Святого Петра – цей женевський храм для протестантів те ж саме, що собор святого Петра в Римі для католиків. Недалеко від собору знаходиться будинок Тавель, в якому можна детально дізнатися про історію міста. Трохи далі – площа, де варто затриматися на терасі кафе навпроти Ратуші. На першому її поверсі розташований зал «Алабама», де вирішувилася справи знаменитого англійського крейсера, а в 1864 році була підписана Женевська конвенція Червоного Хреста. Велика вулиця Старого міста заповнена крамницями антикварів і художніми галереями. Недалеко від неї знаходиться парк бастіонів, розбитий на залишках міських укріплень. Цей красивий парк з одного боку обмежений Університетом, з іншого – Стіною Реформаторів. У центрі Нової площі стоїть пам’ятник генералу Дюфуру, що об’єднав Швейцарію. Також на площі стоять музей Рат, місце великих художніх виставок, Консерваторія і Оперний театр Женеви. Минаючи будівлі університету, можна вийти до площі Пленапле, де часто розбивають цирк-шапіто і луна-парк, а по суботах з 7 ранку і до обіду розгортається блошиний ринок. На лотках – касетні магнітофони другої половини минулого століття, срібло, зброю, монети і, зрозуміло, старий годинник у величезній кількості. Недалеко від площі знаходиться старовинне женевське кладовищі Пленапле з дуже скромними надгробками. Там похований Хорхе-Луїс Борхес.
    Посеред Рони, на острові, розташований центр мистецтв Centre d’art en L’Ile, влаштований в колишніх бойнях. Там знаходяться книжкові та художні лавки, лавки дивацтв і старожитностей, а також кумедна галерея коміксів Papiers Gras. Там же знаходиться Вежа острова Tour de LIle, побудована єпископами і, як годиться кріпосній вежі, стала потім в’язницею.
    На правому березі Рони розташовані Палац ООН, Міжнародний робочий центр, Міжнародний Червоний хрест і інші організації. Палац ООН, що стоїть у великому красивому парку – маленька «держава в державі» і найбільший виставковий центр Європи. Туди варто прийти, щоб побачити зал Асамблей, його знамените фойє – зал Втрачених кроків, і сам парк, в якому живе вже не перше покоління павичів, колись подарованих Лізі Націй.


   Неподалік від міста, на березі Женевського озера, лежить «перлина швейцарської Рів’єри”” – Монтре. Місто відоме на весь світ своїми закритими приватними школами та інститутами краси, нічними клубами, барами та казино, фестивалями джазу і класики. Тут жили багато великих письменників і музикантів, в тому числі Володимир Набоков, який похований на місцевому цвинтарі. На невеликому скелястому острівці біля узбережжя Монтре лежить знаменитий Шільйонський замок.

jen14s.jpg
jen13s.jpg
 jen9s.jpg

jen12s.jpg
jen7s.jpgjen10s.jpg


                                                                                                        Прес-центр КУП НАНУ