Студенти КУП НАНУ відвідали музей Михайла Грушевського

15 Січня, 2014

Напередодні Дня соборності і свободи України (22 січня) студенти академічної групи ПБ – 12, представники студентського парламенту КУП НАНУ відвідали музей Михайла Грушевського та провели семінар–практикум  у конференц-залі  музею.  Атмосфера музею експонатів сприяла учасникам заходу поринути в події  22 січня 1919 року на Софіївський майдан у Києві, де було проголошено довгоочікуваний  Універсал: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України…»

Модераторами семінару-практикуму «Історичний аспект подій періоду проголошення  ІV Універсалу» були обрані Юрій Євтушенко, екскурсовод історико – меморіального музею Михайла Грушевського;  Фрейман Григорій, викладач історії України, доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін;  Левківська Галина,  куратор академічної групи ПБ – 12.
     На завершення семінару студенти підкреслили, що своїм кредом у науковій і політичній діяльності М. Грушевський  вважав, що вся діяльність  науковця і державного діяча мусить ґрунтуватися на правдивих джерелах та суспільному досвіді. «… суспільність, що має віру в себе, мусить мати і відвагу глянути на неприкрашену правду в себе, мусить мати і відвагу свого минулого, щоб зачерпнути в ній  не зневіру, а силу».

Особисті речі видатного науковця, бібліотека, «Кобзар» Т.Г.Шевченка 1908 року видання, інтер`єр домашнього робочого кабінету сприяє глибшому осмисленню періоду становлення УНР.
     Від учасників заходу до музею було передано килим, що затишно прикрашатиме інтер`єр кабінету Михайла Грушевського.

Примітка:   День Соборності відзначають  22 січня   згідно з Указом Президента України «Про День соборності  України» від 21 січня 1999 року № 42/99.