Студенти КУП НАНУ відвідали Національний центр української культури «Музей Івана Гончара»

20 Вересня, 2012

У рамках загальноуніверситетських проектів «Крок до прекрасного» та «Вулицями міста» студентський актив Київського університету права  НАН України відвідав  Національний  центр української народної культури «Музей Івана Гончара».
     Поспішаючи до музею, студенти насолоджувалися чарівними краєвидами та мальовничими куточками історичної частини міста нашої прекрасної столиці: пам`ятками архітектури, неперевершеними ландшафтами парку Вічної Слави та золотими куполами Києво-Печерської Лаври.

Студенти були вражені великою гарною колекцією музею Івана Гончара, що налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць. Серед яких 2,7 тисяч зразків тканини: рушники, сорочки, верхнiй одяг та близько 700 предметів кераміки. Пріоритетними у колекції музею є збірка українських народних картин, зокрема славнозвісних «Козакiв Мамаїв», ікони народного письма та полотна  професійного  малярства.
     Потрапивши до музею Івана Гончара, студенти долучилися до традиційних народних гулянь, взяли участь у відтворенні стародавнього обрядового дійства «Весілля свічки», адже до ХVІІ століття 14 вересня на велике релігійне свято Семена Стовпника, наші пращури святкували Новий рік; почули різнобарв`я народних весільних пісень у виконанні фольклорних гуртів: «Царина», «Рожаниця», «Божичі», «Калинове намисто» та інших. А також відвідали майстер-клас з українських традиційних запальних танків і смакували запашний, зварений на вогнищі,  справжній львівський шоколад.

Відчувши себе у світі минулих століть, умовно доторкнувшись до своїх історичних першоджерел, студенти широко відчули всю велич і красу культури прадавнього українського народу.