Студенти КУП НАНУ відвідали Пам’ятник магдебурзькому праву

5 Жовтня, 2015

Напередодні Дня юриста першокурсники КУП НАНУ – члени студентського наукового співтовариства при кафедрі теорії та історії держави і права разом з професором кафедри Івановим В.М. відвідали Пам’ятник магдебурзькому праву в м. Києві. Наявність такого права у міста Києва, яке воно вперше дістало ще у XV столітті, свідчить про європейську історію нашої країни.

Пам’ятник був споруджений в 1802 р. на відзнаку повернення магдебурзького права м. Києву. Складає собою колону тосканського ордеру, висота монументу — 18 м, завершенням служить шар із хрестом. Постамент — три арки на цегляній основі, над ним колона перехоплена трьома рустами, вище — пояс декоративний у вигляді колони (разом – 23 м.). Автор пам’ятника — відомий київський архітектор А. І. Меленський. Монумент, який є зразком доби класицизму, традиційно вважається найстарішим з існуючих пам’ятників у Києві. Сам факт існування такого пам’ятника підкреслює європейську історію нашої столиці.