Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАНУ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції з проблем права інтелектуальної власності та спеціальної освіти у штаб-квартирі ВОІВ

10 Грудня, 2016

В рамках тісної співпраці Київського університету права НАН Україні та Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у сферах розвитку доктрин права інтелектуальної власності, оптимізації її нормативно-правової бази відповідно до сучасних соціально-економічних змін, підготовки фахівці у сфері інтелектуальної власності та її популяризації, делегація КУП НАНУ на чолі з ректором професором Ю.Л. Бошицьким та студентами: Куликівською Вікторією, Сабовою Евеліною, Приступою Христиною з 28 листопада по 02 грудня 2016 року взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції з проблем права інтелектуальної власності та спеціальної освіти у штаб-квартирі ВОІВ у м. Женеві.

Урочисте відкриття конференції відбулося за присутності Міхала Швантнера; представників посольств України та Ізраїлю; ректора Київського університету права НАН України; ректора ONО коледжу.  Всі підтвердили динамічні зміни на планеті та роль інтелектуальної власності як запоруки не тільки майбуття людства, але й умови його виживання. Також зверталася увага на сучасні виклики для охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності та важливості співпраці у цій сфері на професійній основі і кластерному підході.

В перший день конференції проводили майстер-класи для учасників конференції з питань патентного права, доменних імен, захисту прав інтелектуальної власності на творчі витвори.  Наведені приклади та підходи стали добрим поповненням практичного здобутку учасників конференції.

Другий день конференції був присвячений візитній картці КУП НАНУ – рівноправного партнера конференції ВОІВ. Учасники конференції з захопленням слухали доповідь ректора, професора Ю.Л. Бошицького англійською мовою про стратегію та напрямки розвитку КУП НАНУ. Серед питань, які найбільш зацікавили присутніх,  були питання бібліотечного фонду ВНЗ, вартість навчання в університеті, територіальне розміщення філій університету в Україні, самоорганізація науково-педагогічних працівників тощо.

Досить цікавою була доповідь ректора ONO коледжу про програму розпізнавання емоцій тварин та людей, що може стати кроком до прогнозованого футурологами прийдешнього усвідомленого спілкування.

Третій день був присвячений доповідям студентів. На належному рівні виступили студенти нашого університету з різних тем інтелектуальної власності, внесли ряд пропозицій, що зацікавили присутніх науковців.  Йшлося про співвідношення категоріального апарату у сфері інтелектуальної власності; конфлікт пропрієтарної її концепції із реаліями; правову охорону нових об’єктів права інтелектуальної власності, зокрема веб-сайтів; договірне регулювання створення об’єктів інтелектуальної власності та передачі майнових прав на них.

Студенти КУП НАНУ надзвичайно вдячні ректору, професору Юрію Бошицькому та організаторам конференції Всесвітньої організації інтелектуальної власності, які надали нам можливість набути такий важливий досвід, одержати незабутнє спілкування з молоддю інших держав.

ВІЗИТІВКА ЖЕНЕВИ

 Жене́ва – місто на південному заході Швейцарії на узбережжі Женевського озера та річки Рона. Адміністративний центр кантону Женева. Друге за розміром місто Швейцарії після Цюриху.

Символ Женеви – 140-метровий фонтан «Jet d’eau» на Женевському озері. На його правому березі, на мальовничій набережній розташувалися шикарні готелі і ресторани. Серце Женеви – старе місто, вулиці з магазинами і елегантний бізнес-квартал – знаходяться на лівому березі. Над цією частиною Женеви домінує Собор святого Петра, а справжній центр це, безумовно, Place du Bourg-de-Four, найстаріша площа міста. Набережні, променади, численні парки, вузькі вулички старого міста і елегантні бутіки запрошують гостей відмінно провести час. Одна з найвідоміших торгових вулиць – Grand-Rue, де народився Жан-Жак Руссо. Місцеве водне таксі швидко доставить туристів з одного берега озера на інший, а справжні пароплави пропонують чудово провести час в круїзах по Женевському озеру.

Женева – інтернаціональне місто Європи. Саме тут знаходиться європейська штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй, а також штаб-квартири інших міжнародних установ. Звідси здійснює керівництво гуманітарними програмами і Міжнародний Червоний Хрест. Женева – не тільки місто конгресів, це справжній центр історії та культури, відмінне місце для проведення виставок і ярмарків. Ще одна визначна пам’ятка і символ міста і всієї годинникової індустрії – Квітковий годинник, розташований в Англійському саду.

Женева може запропонувати гостям досить насичену культурну програму, одну з кращих в Швейцарії. В Grand Theatre і Оперному Будинку Женеви постійно проходять різноманітні вистави та вистави за участю виконавців і акторів з усього світу. Не варто забувати і про вражаючий вибір музеїв.

Підготувала студентка 3 курсу
Куліковська Вікторія