Студенти Київського університету права НАН України відвідали Конституційний Суд України

11 Листопада, 2014

10 листопада 2014 року студенти Київського університету права НАН України, за сприяння ректора, професора, Заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького відвідали Конституційний Суд України. Супроводжувала студентів  к.ю.н., доцент кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу,  керівник гуртка з господарсько-процесуальних дисциплін Ірина Сергіївна Похиленко.

Під час виїздного засідання гуртка в рамках теми «Джерела господарського процесуального права» студенти змогли відвідати приміщення Конституційного Суду України, в якому найцікавішими щодо архітектури є зал судових засідань з балконами для преси загальною площею майже 350 квадратних метрів, нарадча кімната,  зал для прийому іноземних делегацій, прес-центр на 55 місць, бібліотечний комплекс, приміщення архіву документів з терміном зберігання 100 років на 100 тисяч одиниць. Крім того, студенти ознайомились з музеєм, в якому зібрані експонати, що розповідають про історію конституційного судочинства. Ця інформація є доволі важливою, оскільки, первісним джерелом господарського процесуального права як і системи права є Конституція України. А Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
     Окремої уваги заслуговує будівля Конституційного Суду України, проект якої розробив авторський колектив під керівництвом київського архітектора М.Левандовського.
Основний десятиповерховий кутовий об’єм має вигляд розгорнутої книги і завершується аттиковим поверхом. Бічні три- та чотириповерхові крила видовжені по лінії вулиць Жилянська і Горького. Подіумна наріжна частина також три- та чотириповерхова. Центральний внутрішній об’єм подіуму завершений у скляній формі, крізь яку денне світло наповнює зал засідань.

Будинок оздоблено сірим і білим штучним та природним гранітом, фасади облицьовано керамічною плиткою. Важливо, що для оздоблення будинку використано матеріали лише вітчизняного походження і виробництва.
     Окремі слова вдячності учасники гуртка висловлюють ректорові Юрію Ладиславовичу Бошицькому за сприяння у проведенні візиту до стін Конституційного Суду України.