Студенти-першокурсники КУП НАНУ відвідали Національний музей архітектури та побуту «Пирогово»

27 Вересня, 2012

У Національному музеї архітектури та побуту України  «Пирогово» відбувся «Фестиваль національної української кухні та напоїв», який відвідали студенти КУП НАНУ.  Музей, що розташувався просто неба відразу зачарував своє неповторною красою студентів-першокурсників.  Гарна природа, архітектурно-ландшафтні комплекси усіх історико-етнографічних регіонів України,  експонати народного будівництва XVI–XX століть: садиби з сільськими хатами і господарськими будівлями, які сформовані з документальною достовірністю та згруповані відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого географічного регіону, дерев’яні церкви, вітряки та інші пам’ятки архітектури та побуту занурили студентську молодь у світ таємничих стародавніх часів.

Програма фестивалю була цікавою та змістовно насиченою. До музею  завітали фольклорні колективи з Києва, Броварів,з Миколаївської,  Черкаської та Чернігівської областей. На Співочому полі музею відбулося театралізоване дійство, де були представлені тематичні інсталяції мистецьких студій, конкурси, презентації виробників напоїв та лікарів-травників, а також різноманітні майстер-класи.
     Та крім можливості пройтися по всім найцікавішим куточкам  стародавньої  України та переглянути цікаву концертну програму,  студенти мали змогу скуштувати страви, які готувалися  за стародавніми рецептами, а також дізнатися секрети їхнього приготування. І тут же позбутися зайвих калорій – в танцях під запальні українські мелодії, адже завершився фестиваль веселою етно-дискотекою.

Наповнені приємними враженнями та позитивними емоціями студенти свідомо збагнули, що збереження та популяризація культурних національних традицій є головним  обов`язком  для кожного українця, а подібні заходи допомагають їх згадати та відродити.