Національна академія наук України Київський університет права

Студенти та аспіранти КУП НАН України взяли участь у відкритті міжнародної виставки живопису

19 Листопада, 2022

18 листопада студенти, аспіранти та викладачі Київського університету права НАН України взяли участь у відкритті надзвичайно актуальної для нашого часу виставки робіт видатних українських художників  Стефана-Арпада Мадяра та Володимира Бизова, яка має назву «Знаки та відчуття».


Організатором цієї унікальної виставки виступили  Посольство Угорщини у співпраці з Київським Товариством угорців та Національною спілкою художників України, а сама виставка присвячена культурній співпраці України та Угорщини та 50-річчю творчої співпраці Володимира Бизова і Стефана Арпада Мадяра.

На виставці було багато цікавих людей  академік НАН України Ю. Шемчушенко, Йозеф Зятько – директор Інституту освіти майбутнього (Словаччина), представники медичної сфери Києва, культури, освіти, журналісти, аспіранти та студенти інших вишів. 





Почесний ректор Київського університету права НАН України Шемчушенко Ю.С., відзначив різноманіття полотен авторів та їх неперевершене відчуття часу.

Усі присутні мали можливість не тільки подивитися на картини, а й дізнатися про творчий шлях та чим саме керувався автор при створенні своєї роботи.

Відкрив виставку аташе з питань культури та освіти посольства Угорщини в Україні пан Міхай Грубер з яким студенти мали змогу познайомитися і послухати особисто його думку щодо деяких робіт.

Пан Грубер, аби студенти розуміли сенс картин, на фоні яких фотографувалися, пояснив у чому відмінність кожної з них, який філософський та історичний сенс у цій творчості, які події вплинули на автора, тощо. Цікаво було послухати від нього й те, як правильно читати картину “Лісова пісня”, яку Стефан-Арпад Мадяр написав під враженням після прочитання поеми нашої поетеси Лесі Українки.

Таке поєднання двох мистецтв нагадує латинський афоризм: “Ars una, species mille”  “Мистецтво єдине, а його проявів  безліч”



В лютому життя більшості українців змінилося докорінно. Продовжуючи свою роботу, художники фіксують ці зміни  інколи достовірно точно, як документалісти, інколи осмислюючи й рефлексуючи, як митці.

В цілому виставка робіт стимулює до роздумів над буттям людини, та на швидкоплинність її часу на землі. 

Враховуючи те, що виставка продовжується та триває до 27 листопада, вважаємо, що її корисно буде відвідати і іншим викладачам, аспірантам та студентам Київського університету права НАН України.

Завдяки керівництву нашого університету студенти постійно мають змогу розвиватися всебічно, а всі ми знаємо, що молоді, як майбутнім юристам це вкрай необхідно.

Тому студенти, які були присутніми на цьому заході, висловлюють слова вдячності за такий чудовий захід.

Прес-Центр КУП НАНУ