Студенти та працівники КУП НАНУ відвідали «Вечір угорської музики»

20 Травня, 2016

У рамках загальноуніверситетського проекту «Кроки до прекрасного», що діє в університеті під патронатом ректора, студенти та працівники університету на чолі з ректором, професором Юрієм Бошицьким 19 травня відвідали концерт «Вечір угорської музики «Перлини Дунаю», який провела Київська Національна оперета України за підтримки посольства Угорщини в Україні.
     У концерті взяли участь солісти-вокалісти,  балет, оркестр   Національної оперети України та Будапештського театру оперети та мюзиклу.

Захід розпочав оркестр Національної оперети України твором Гектора Берліоза «Угорська рапсодія» під диригуванням Святослава Литвиненко.  Глядачі мали нагоду насолодитися звучанням класичної музики Бела Бартока, який зумів поєднати  фольклорні елементи з математичною концепцією тону і ритмічною пропорцією;  Ференца Ліста та Золтана Кодая, які об`єднали старовинні наспіви та сучасні елементи музичної мови.   Також звучала музика Імре Кальмана, Паула Абрахама та Ференца Легара – майстрів найпопулярніших у світі оперет.
     «Вечір угорської музики» став справжньою подорожжю до країни музики й танцю.  Музика Угорщини зачарувала своєю чарівністю виконання творів, розкрила історичну долю угорського народу.
     В концерті використовувався стиль-вербункош. Це стиль угорської танцювальної музики, що виник у XVIII столітті внаслідок злиття старовинних угорських народних жанрів під впливом балканських, слов’янських та циганських музичних стилів.

На завершення творчого вечора, співробітники та студенти Київського університету права НАН України мали нагоду поспілкуватися з Заступником Міністра культури – керівником апарату, Ростиславом  Карандєєвом; Надзвичайним  та Повноважним  Послом Угорщини в Україні Паном  Ерно Кешкенем; Художнім керівником Київської Національної оперети України, народним артистом України Богданом Струтинським; комерційним  директором театру Оксаною Когут,  Диригентом вищої категорії, заслуженою артисткою України  Оксаною Мадараш та українською співачкою, провідною солісткою Національної філармонії України, Народною  артисткою України, Ольгою Чубаревою.
     Студенти та працівники університету щиро вдячні  ректорові Юрію Бошицькому за надану можливість доторкнутися до прекрасного.

Давидова Олена,
заступник голови