Студенти та представники КУП НАНУ взяли участь у вшануванні 19-ої роковини подій геноциду в Руанді

9 Квітня, 2013

Щорічно в квітні Організація Об’єднаних Націй вшановує пам‘ять людей, що загинули під час геноциду 1994 року в Руанді (починаючи з 7 квітня більш ніж 800 000 тутсі й поміркованих хуту було вбито за 100 днів). В Україні відзначення Дня пам’яті жертв геноциду в Руанді пройшло у формі публічного заходу для студентів, співорганізатором якого виступило УВКБ ООН.

У цьогорічному заході, який відбувся 5 квітня 2013 року за підтримки ООН, від КУП НАНУ взяли участь завідувач відділу міжнародних зв’язків і грантів Іванна Єдгарова, студенти факультету міжнародних відносин Павло Іваніщев, Катерина Москаленко, Сергій Строкань і Тарас Сенік. Також у заході взяли участь представники Українського центру вивчення історії Голокосту, Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії в Україні, громадської організації «Ла Страда», студентство українських вишів та представники громадськості.

У рамках заходу присутні переглянули документальний фільм «Duhozanye» про об’єднання жінок та дітей-сиріт у Руанді, які постраждали під час геноциду. Після перегляду фільму відбулося обговорення у форматі «Живої бібліотеки». Однією з «книг живої бібліотеки» виступив біженець з Руанди Хошидель Мучунгакава. Крім того, учасники обговорили такі актуальні для сьогодення питання як моральний вибір в екстремальній ситуації, роль ООН в запобіганні конфліктів і примиренні, проблему збільшення вразливості жінок в конфліктних ситуаціях та порушень їх прав.

Матеріал підготовлено відділом міжнародних зв’язків і грантів