Національна академія наук України Київський університет права

Студенти та співробітники КУП НАН України, відвідали країни-члени ЄС: Словаччину та Угорщину

18 Липня, 2011



     В рамках нового креативного університетського проекту, 09 – 12 липня 2011 року студенти та співробітники КУП НАН України, а також ліцеїсти Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, з якими КУП НАН України має угоду про співпрацю, відвідали країни-члени ЄС:Словаччину(м. Кошице) та Угорщину(м. Будапешт).



   Культурно-освітній
тур був організований за сприянням президента Академічної спільноти
Михайла Балудянського Міхала Вархоли та ректора КУП НАНУ, професора,
Заслуженого юриста України Юрія Бошицького.

    В програму були включені цікаві, історичні екскурсії в містах Кошице та Будапешт, учасники поїздки мали змогу познайомитися з системою навчання в університетах Словаччини, відвідати університети, в яких навчався і працював видатний вчений Михайло Балудянський.


   Знайомитися зі Словаччиною можна по-різному. Можна неспішно занурюватися в романтичне минуле старовинних замків, з насолодою вдихаючи терпкий аромат вікових легенд. Можна милуватися заспокійливою красою прозорих річок і первозданних лісів Словаччини, квітучих лугів, загадкових печер і мальовничих озер. Можна також зближуватися з людьми, що живуть в ній, дегустуючи чудову словацьку кухню і вивчаючи місцевий фольклор. Студенти та співробітники КУП НАН України, а також ліцеїсти
Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету
ім. Т.Г. Шевченка
встигли все: здійснили пішохідну екскурсію по найкрасивішому місті Словаччини – Кошице; відвідали печери (пам’ятки Юнеско) – Ясовска печера – перша печера в Середній Європі відкрита для відвідувачів; Охтинська Арагонітова печера є природним феноменом, що привертає увагу незвичайним багатством і різноманітністю прикрас з хвилястого вапняку (арагоніту), а також особливостями утворення і розвитку печерних просторів. Ця печера – єдина у своєму роді в Європі, в світі є тільки три арагонітові печери, причому інші дві знаходяться в Південній Америці.


   Унікальний підземний лабіринт, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО, що є величезним сплетінням галерей, залів, гігантських порожнин і ярусів. Відвідавши печеру, потрапляєш в казкове підземне царство. Дивовижної краси, химерної форми сталактити і сталагміти, підземні озера – цей своєрідний світ, сповнений таємничої чарівності.
    Також, 
студенти та співробітники КУП НАН України, ліцеїсти
Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету
ім. Т.Г. Шевченка
здійснили оглядову екскурсію до столиці Угорщини – міста Будапешт, яке пов’язане з життям М.Балудянського. Старовинна Буда та елегантний Пешт, злиті у двомільйонний мегаполіс. Їх розділяє величний Дунай. Головна площа столиці – площа Героїв, казковий замок Вайдахуняд, найкрасивіший у світі Парламент, базиліка Св. Іштвана, унікальний готичний собор Богородиці (Св.Матяша), тераси Рибацького бастіону та Королівський палац. А з цитаделі на горі Геллерт відкривається розкішна панорама на Пешт, на Дунай і на вишуканий неоготичний Парламент… Поєднання природи та архітектури – це Будапешт!
     
Загалом, культурно-освітній тур був насичений цікавими екскурсіями, пройшов у дружній атмосфері, делегацію КУП НАНУ зустріли на високому рівні, тому висловлюємо щиру подяку президенту Академічної спільноти Михайла Балудянського Міхалю Вархолі та ректору КУП НАНУ, професору, Заслуженому юристу України Юрію Бошицькому за надану можливість познайомитися з такими чудовими країнами та видатною постаттю вченого М.Балудянського.

Візитівка міста Будапешт

     
Будапешт (угор. Budapest — місто на Дунаї) – столиця Угорщини і найбільше місто країни. Місто утворилося в 1873 році в результаті злиття кількох угорських міст: Пешта, розташованого на східній стороні річки Дунай, Буди і Обуди, що займають західний берег Дунаю.

      Будапешт — головний культурний осередок Угорщини, тут розташовані головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади тощо. 1884 року за проектом Міклоша Іблі було зведено будівлю Будапештської опери. 1896 року у Будапешті було засновано центральний музей Угорщини — Музей образотворчих мистецтв.


Візитівка міста Кошице

     Кошице або Кошиці (словац. Košice, угор. Kassa, нім. Kaschau) — друге за величиною місто Словаччини, лежить на сході країни біля підніжжя гірського масиву Черна Гора в долині ріки Горнад.


     Кошиці — центр Кошицького краю та важливий центр культури та освіти  Словаччини. У Кошицях розташований другий за величиною університет Словаччини — Університет імені Павла Йозефа Шафарика. На філософському факультеті Угорської королівської академії в Кошице навчався видатний вчений Михайло Балудянський.


       Знаковим є те, що Кошице – перше місто Європи, яке отримало власний герб.