Національна академія наук України Київський університет права

Студенти та викладачі Київського університету права НАН України відвідали Конституційний Суд України

27 Травня, 2024

24 травня 2024 року студенти, викладачі та представники юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України, за сприяння ректора, професора, Заслуженого юриста України Юрія Бошицького відвідали Конституційний Суд України.

До традиційної екскурсії в Конституційний Суд України долучились доктор юридичних наук, професор, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Київського університету права НАН України Алла Ковальчук та доктор філософії з права, старший викладач кафедри кримінального права та процесу, завідувач юридичної клініки «Фенікс» Микола Малій.

Відомо, що Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.   

Окремої уваги заслуговує будівля Конституційного Суду України, яка має вигляд розгорнутої книги і проєкт якої розробив авторський колектив під керівництвом відомого київського архітектора М. Левандовського.

Зазначимо, що окрема частина екскурсії була присвячена історії створення та діяльності Конституційного Суду України, огляду музейних експозицій, які містять рідкісні предмети, різноманітну літературу, картини, подарунки, які були презентовані різноманітними делегаціями з інших держав та відображають самобутність народів світу.

Також студенти разом із викладачами відвідали архітектурно вишукану залу судових засідань, яка захоплює своїм оздобленням та особливою атмосферою, що в свою чергу сприяє глибшому розумінню конституційних процесів та їх вплив на Український народ, на зміцнення державного устрою нашої держави Республіки України.

Певну зацікавленість у майбутніх правників викликав спеціальний архів Конституційного Суду України для документів, термін зберігання яких становить 100 років.

Під час екскурсії студенти продемонстрували значну зацікавленість реалізацією на практиці конституційних прав громадян України та особливостями практичного захисту прав і свобод людини та громадянина, які безпосередньо вирішуються єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.

Здобувачі вищої правничої освіти отримали можливість ознайомились з роботою бібліотеки Конституційного Суду України, особисто поспілкуватись з працівниками, а також ознайомились з унікальною літературою та оригінальними науковими працями видатних українських вчених.

Представниками та співробітниками бібліотеки Конституційного Суду України для бібліотеки Київського університету права НАН України було подаровано книги, які містять рішення Конституційного Суду України прийняті у 2020 – 2022 роках (їх резюме англійською мовою, а також окремі думки суддів Конституційного Суду України стосовно цих актів) та свіжі примірники загальнодержавного періодичного видання Конституційного Суду України «Вісника Конституційного Суду України» (заснований 19 лютого 1997 року).

Такі спільні ініціативи сприяють підвищенню рівня вищої правничої освіти в Україні та інноваційному розвитку нашої молоді в сучасному електронному суспільстві третього тисячоліття. Вони надають можливість здобувачам вищої правничої освіти спілкуючись з професіоналами-практиками відповідної галузі знань не лише отримувати теоретичні і практичні знання, а й застосовувати їх в майбутньому.

Окремі слова вдячності висловлюємо керівнику Секретаріату Конституційного Суду України Віктору Бесчастному  та працівникам  Конституційного Суду України за надану можливість відвідати  Конституційний Суд України та відродити давню традицію регулярних екскурсій здобувачами вищої правничої освіти Київського університету права НАН України до  Конституційного Суду України.                                                                                                                                                                   

Пресцентр

Юридичної клініки «Фенікс»