Національна академія наук України Київський університет права

Слюсаренко Оксана Олександрівна

Доктор економічних наук, доцент

Закінчила факультет механізованого управління економічною обробкою даних, здобула професію – інженер-економіст.

Знання мови

Вільно спілкується: українською, російською, англійською, сербською, чорногорською, хорватською, македонською, боснійською.

Доктор економічних наук (1998), старший науковий співробітник з державного управління та макроекономіки (2000), професор (2003), член-кореспондент Національної академії наук України (квітень 2012),

Член Національної академії наук України, член Європейської академії наук і мистецтв, член Всесвітньої академії наук і мистецтв.

Заступник голови Національного комітету Міжнародної торгової палати (2014) – с.д.

Автор понад 120 наукових досліджень, монографій з економіки, проблем фінансового ринку, інвестиційного клімату, зовнішньої економіки, соціальної філософії тощо («Україна-Греція: Співпраця в галузі економіки», 1998, «Інвестиційний клімат в Україні: фактори регіональні ризики», 1999,    «Міжнародне кредитування інвестиційного клімату в Україні: проблеми та тенденції», 2005, «Україна-Китай: торговельно-економічне співробітництво», 2009, «Соціальна фолісофія в балканському регіоні», 2011),    «Україна- Чорногорія . соціально-економічне саівробітництво»(2016).

Вересень 1979р. – вересень 1984р. – студентка Одеського політехнічного інституту

Вересень 1989 р. – вересень 1993 р. – начальник відділу реклами та інформації; директор туристичної фірми; радник президента Одеського міжнародного інноваційного центру (ВАТ «Ускорення») з питань економіки;

Листопад 1993 р. – листопад 1996 р. – працювала над здобуттям наукового ступеня доктора наук в Одеському державному університеті

Листопад 1996 р. – червень 1998 р. – президент Одеського міжнародного центру (ВАТ «Іноцентр»)

Червень 1998 р. – грудень 1999 р. – головний науковий співробітник Ради з вивчення продуктивних сил України (Київ)

Грудень 1999 р. – травень 2002 р.  – перший віце-президент правління; президент правління закритого акціонерного товариства «Агентство позик і гарантій»

Травень 2002 р. – травень 2003 р. – керівник Департаменту фінансових установ та ринків Міністерства фінансів України (Київ)

Серпень 2003 р. – лютий 2005 р. – радник Першого віце-прем’єр-міністра України (Київ)

Лютий 2005 р. – березень 2007р. – проректор з науково-дослідної діяльності; керівник Української академії бізнесу та підприємництва

Березень 2007 р. – січень 2008 р. – заступник Міністра економіки України

Січень 2008 р. – листопад 2008 р. – заступник глави Секретаріату Президента України – представник Президента у Верховній Раді (Парламенті) України

Грудень 2008 р. – травень 2014 р.  – Посол України в Чорногорії

Травень 2014 р. – заступник голови Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

За час її перебування в Чорногорії, за її безпосередньої участі було реалізовано багато інвестиційних проектів.

Тож у місті Бар вона особисто була донором і брала участь у будівництві соборної церкви Йована Володимира. Також брала участь у будівництві монастиря Сергія Радонезького на Румі.

Слюсаренко Оксана автор виставки картин, яку вона подарувала місту Бару, за благосвіням митрополита Амфілохія постійно знаходиться у м. Бар у крипті  Александра Невского соборного храма Йована Владимира .

Як головній ктитор будівництва  Храма получила благословение митрополита Амфилохия за изображение неї лика  і супруга нактиторской фрески храма. 

Надає постійну допомогу іноземним інвесторам та активно працює над залученням інвестицій.

З 2008 року спільно з Міжнародним фондом культурної спадщини в Чорногорії, місті Столєв, у готелі “Castella De Boca” було організовано худлжні майстерні, з того часу їх відвідали понад 1400 художників з 20 країн. Серед них є представники еліти сучасної реалістичної школи живопису.

За ініціативою О. Слюсаренко було підписано спадкову угоду з Чорногорською академією наук і мистецтв, згідно з якою найкращі твори мистецтва щороку передаються у фонд Академії.

За багаторічну працю в галузі підтримки мистецтва в Чорногорії  вона була нагороджена орденом «За заслуги» Міжнародного фонду культурної спадщини, золотим пам’ятним знаком, численними грамотами та подяками.

О. Слюсаренко активно працює над реконструкцією пам’яток архітектури та релігії на території балканських країн, організовуючи можливість співпраці між найкращими реставраційними школами та фабриками художнього лиття й легкого архітектурного дизайну. Чисельні церкви, монастирі і храми получіли фінансову  і матеріальну підтримку пані Слюсаренко. 

Як результат є будівництво нових об’єктів – центральних соборів в Подгориці та Барі Чорногорія.

О. Слюсаренко останні 10 років є активним спонсором балетної школи «Принцеса Ксенія», з її допомогою на сцені національного театру в Подгориці ставляться вистави Чополіно та Попелюшки, а також вона допомагає збирати колекцію костюмів для підготовлених вистав і бере участь в підготовці декорацій. Це стало можливим завдяки особливій підтримці шкіл Чорногорії та міжнародному співробітництву з країнами колишнього Радянського Союзу та Китаєм.

Як член Європейської академії наук і мистецтв та член Національної академії наук України, протягом останніх 10 років, орієнтується на інновації в різних галузях, тому, як правило, вона супроводжує інноваційні проекти в Міжнародній торговій палаті:

  1. Отже, вона є автором платформи краудфандингу Best Partner, яка була представлена ​​у 150 країнах. Це дає змогу розвивати державне фінансування та підтримувати малий та середній бізнес.
  2. Починаючи з 2000 р. у школах, університетах, соціальних мережах та засобах масової інформації була проведена велика робота щодо запобігання тютюнопаління та вживання наркотиків дітьми завдяки використанню «Дуйбол» – спортивної гри, методика якої також була розроблена у співавторстві О. Слюсаренко.
  3. Також активно працює над проектом розвитку Малої академії наук в Україні (проект допомоги обдарованим дітям), зосереджена на просуванні та використанні нових інноваційних технологій в освіті – таких як 3D мобільний планетарій-кінотеатри, які дають можливість глибокого занурення в процес вивчення природничих наук та до 70% покращують засвоєння отриманої інформації.

Орден Св., Варвара, II ступінь (2009 р.)

Орден св. Ольги (2012 р.)

Орден Симеона  Міроточевого(2013 р.)

Почесний диплом Кабінету Міністрів України (2007 p.)

Почесний диплом керівника міста Києва (2004 p.)

Визнання Президентом Чорногорії за внесок у покращення відносин між Чорногорією та Україною (2014 р.)