Theoria cum praxi – гасло давньої науки в житті студентів КУП НАНУ

16 Листопада, 2016

Практична підготовка студентів є важливою частиною освітнього процесу, формування професійних умінь та навичок поза межами навчальних аудиторій, як то кажуть, «на полі бою». Саме в судових дебатах, на переговорах, в кабінетах слідчих гартується професіоналізм, напрацьовується тактика роботи юриста. Проектом Концепції розвитку вищої юридичної освіти лише зараз пропонується наблизити академічне студентство до реалій професійного життя юриста не після отримання диплому, а вже з найперших днів навчання. Проте, Київський університет права НАН України завжди на крок попереду усіх позитивних новацій в освітньо-науковій сфері. От і в цьому випадку, вже стало доброю традицією проведення практичних занять в умовах реальної обстановки судових засідань, оперативно-розшукових дій тощо.

Так, нещодавно, студенти магістратури 2 року навчання, які вже відчувають себе справжніми прокурорами, адвокатами, або навіть і суддями, мали змогу відвідати судове засідання з розгляду кримінального провадження за ст.289 КК України в Святошинському районному суді м.Києва. Після завершення засідання студенти разом з викладачем – доцентом кафедри  кримінального права, к.ю.н. Сергієм Володимировичем Сахнюком обговорили основні аспекти кримінального провадження, проаналізували дії усіх учасників процесу. В ході бесіди студенти мали змогу поставити запитання прокурору Київської місцевої прокуратури №8 Б.О.Дзісь, потерпілому та обвинуваченому. Побачене і почуте на реальному судовому засіданні з усіма необхідними процесуальними атрибутами є для студентів найкращим матеріалом для закріплення теорії по темі “Відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом”, яку вони засвоїли на лекції.

Прес-служба КУП НАНУ