У КУП НАН України було проведено круглий стіл на тему: «Юридичний зміст основних принципів та складових свободи вираження поглядів як одного із головних критеріїв демократичної держави»
14 вересня 2016 р. в межах запланованого заходу кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства відбулось проведення студентського круглого столу на тему: «Юридичний зміст основних принципів та складових свободи вираження поглядів як одного із головних критеріїв демократичної держави», під керівництвом к.ю.н Тітко Ельвіри Валентинівни, серед студентів IV курсу юристів-міжнародників.
Свобода вираження поглядів являє собою одну із найважливіших засад розвитку демократичного суспільства. Саме тому для студентів IV-го курсу є неймовірно важливим розуміти есенцію поняття, теоретичні можливості обстоювання права на свободу вираження поглядів та його практичну реалізацію.
Зі вступним словом виступили: доц. кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства к.ю.н. Тітко Е.В. та доц. кафедри міжнародного права і порівняльного правознавства к.ю.н. Харчук Олександр Олександрович.
Олександр Даценко розпочав теоретичну частину з оглядового дослідження міжнародно-правових механізмів закріплення права на свободу думки і слова. Відповідно до його доповіді, 124 країни світу у своїх конституціях закріпили положення щодо забезпечення вільного вираження поглядів. Свобода вираження поглядів була визнана ООН однією з фундаментальних демократичних цінностей, необхідних для мирного співіснування націй. Так, вже у Преамбулі до Загальної Декларації прав людини 1948 р.свобода вираження поглядів розглядається як одна з чотирьох основних свобод. Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р. у ст. 19 також закріплює право безперешкодно дотримуватися своїх переконань; право на свободу вираження поглядів передбачене також і п. 1 ст. 10 Європейської конвенції з прав людини 1950 р. О. Даценко зауважив, що в Україні право на свободу вираження поглядів також отримало законодавче закріплення у ст. 34 Конституції України.
Олексій Якубенко дослідив поняття свободи слова у рамках журналістської діяльності Шарлі Ебдо. Його доповідь стала предметом дискусії, адже доповідач зосередив свою увагу на проблемі констатації фактів та висловленні суджень. Розмірковуючи над тим, чи повинно бути зроблене чітке розмежування між констатацією фактів та оціночними судженнями, студенти дійшли до висновку, що у той час як наявність фактів може бути продемонстровано, достовірність оціночних суджень не піддається доведенню. |
Кирилом Пашковим були висвітлені проблеми права на свободу вираження поглядів у мусульманських країнах (Іран та Саудівська Аравія). Дарія Ярцева торкнулася проблеми тероризму у сучасному світі, а Абраамян Анна присвятила свою доповідь геноциду вірмен тощо.
В результаті проведення даного заходу студентство дійшло до висновку/-ів, що саме право на свободу вираження поглядів лишається найактуальнішою, найгострішою проблематикою в умовах сьогодення, та правом, в якому важко встановити межу, яке б не завдавало шкоди іншим.
|